The Rolls-Royce SRH: stylové mini autíčko vyrobené speciálně pro dětské pacienty

The Rolls-Royce SRH: stylové mini autíčko vyrobené speciálně pro dětské pacienty 1

Exkluzivní britský výrobce automobilů Rolls-Royce představil nové limitované vozidlo. Model Rolls-Royce SRH, elektrický automobil vyrobený speciálně na zakázku pro dětskou nemocnici, bude zřejmě jediným vozem svého druhu vyrobeným prestižní automobilkou.

Vyrobený pod dohledem zkušených strojařů je model SRH určen pro dětské pacienty pediatrické nemocnice, které čeká operace. Společnost chtěla pomoci malým dětem vyrovnat se se stresujícím zážitkem v nemocnici. Na operační sál se totiž odvezou v luxusním vozidle automobilky Rolls-Royce.

Autíčko vyrobené na míru designérskými mistry

S nejvyšší rychlostí 16 km/h, která může být snížena na nejnižší rychlost 6 km/h. pro nejmenší pacienty, bylo autíčko vytvořeno pro Nemocnici svatého Richarda, nacházející se blízko Chichester. Jde přitom o výjimečnou zakázku, kterou společnost přijala speciálně pro toto zařízení. Mini vůz na míru vyrobil tým, který se podílí na úpravě „velkých“ automobilů Rolls-Royce podle osobních přání zákazníka. Model SRH disponuje sedadlem pro jednoho pasažéra a designem v odstínech Andalusion White a Salamanca Blue s ručně malovanými liniemi v odstínu St James’Red.

Patřičnou pozornost si zasloužil i interiér vozu s volantem v barvách podobným designu automobilu. Řízení vozidla napodobuje řízení opravdových závodních vozidel, aby si i nejmenší řidič mohl užít krátký požitek z jízdy. Autíčko funguje na elektrický pohon. Interiér je ozdobený kůží a materiály typickými pro Rolls-Royce. Nechybí ani autentická soška na kapotě auta. Model SRH má délku jen 70 centimetrů, což tvoří přibližně 15% velikosti tradičních automobilů Rolls-Royce.

Na testování vozu v továrně i během jeho představení v Goodwoodu se již měli možnost ujmout dvě děti – Holly Matthews a Hari Rajyagura. Pro ně i pro jejich rodiče bylo nepochybně velkou ctí testovat autíčko populární britské značky.

Nemocnice svatého Richarda si velmi váží charitativní počin společnosti Rolls-Royce. Nepříjemné zážitky spojené s operací tak dětem zpříjemní jízda v luxusním vozidle. Nemocnice dokonce připravila kompletní cestu s dopravním značením, aby byla jízda autentická.

Chtěli byste si vyzkoušet jízdu v unikátním modelu Rolls-Royce SRH? My rozhodně ano! (Pokud bychom se do něj dokázali vejít.?)