Staňte se mistrem v manipulováni. Stačí tyto triky

Staňte se mistrem v manipulováni. Stačí tyto triky 1

Chcete být géniem a mistrem složitých sociálních situací? Naučte se pár trikům, které vám nabídnou nový rozměr.

Udělejte „dobrou“ nabídku
Chcete někoho přinutit, aby něco udělal, dejte mu na výběr dvě možnosti, přičemž každá z nich bude pro vás dobrá. Lidé totiž těžší odmítají, pokud si mají vybrat z předem daných podmínek. Příklad: Takže, chceš, abych tě vzbudil o 7.00 nebo 7.30? Můžeš mi vrátit 50 nebo 35 eur?

Malou, důležitější laskavost skrytě za nějakou velkou, méně důležitou Obecně platí, že pokud někoho požádáte o velkou laskavost, relativně často řekne ne. Pak ho však požádejte o malou laskavost. Subjekt, který odmítl velkou laskavost je náchylnější vyhovět a splnit malou laskavost častěji, než kdybyste ho přímo požádali o malou laskavost nebo přednesli obě najednou. Pokud však řekne ano už na první velkou žádost, je to v pořádku. S malou ho nezatěžujte.

Buďte pán sympatický Když se s někým mluvíte a kopírujte jeho postoj, bude vás vnímat jako přátelskou osobu a spíše vám vyjde vstříc.

manipulace

Nechte se přichytit při malé lži a propeče se vám „vražda“ Pokud chcete, aby se vám u někoho něco propeklo, nechte se přichytit na něčem nedůležitých a on si nevšimne, co jste vyvedli něco větší. Potvrzuje to historka z dob berlínské zdi.Každý den zvykl z východního do západního Berlína prebicyklovať chlápek s taškou na nosiči. Vždy, když minul stráž, musel otevřít tašku, prohledali mu ji a samozřejmě nic nenašli, takže mu dovolili pokračovat. Nikdy nepřišli na to, že ve skutečnosti kradl kola.

Lidé potřebují vyplnit ticho Kdykoli jednáte, dělejte dlouhé pauzy, dokud položíte otázku. Přinutíte tak lidi říct pravdu, protože ti nezvládají tlak ticha.
 
Pomozte si malým „bordelem“ Pokud si potřebujete zapamatovat, že máte něco udělat na druhý den, položte něco ve svém pokoji mimo svého obvyklého místa. Například, pokud si chcete zapamatovat, že máte ráno poslat šéfovi mail, položte si například DVD-čko na zem. Ráno, když to uvidíte, řeknete si, proč se to tady válí … aha, mám přece poslat ten mail.

Buďte trpělivým Pokud položíte otázku a dostanete jen částečnou odpověď následovanou tichem, jednoduše čekejte. úplnější odpověď bude brzy následovat.