To je smrt. Lidé, které zabili selfie fotky

To je smrt. Lidé, které zabili selfie fotky 1

Zřejmě žádný jiný fenomén nepohnul světem fotografie v poslední době tak mocně, jako právě selfie fotky. Někteří lidé však v honbě za co nejlepší zaplatili tu nejvyšší cenu. Podívejte se, jak dopadli.

 
Puentre Triana

V roce 2014 zemřela polská studentka na výletě v jižním Španělsku během prohlídky mostu Puente de Triana. Při balancování na zábradlí mostu neudržela rovnováhu a spadla z výšky pěti metrů. Bohužel však nedopadla do vody, ale přímo na základy jednoho z pilířů.

 
2422951

Jen 18-letá Chezka Agasová si chtěla během výletu na Filipínách udělat selfie před větrnými turbínami. Velká vlna však její snahu zmařila a spláchla ji do moře. Policie, která jí okamžitě přišla na pomoc, již z moře vytáhla jen mrtvolu.

 
2422943

Collette Morénová zahynula v červnu během autonehody cestou na svou rozlučku se svobodou. 26-letá žena seděla na sedadle spolujezdce a přišlo jí jako dobrý nápad udělat si spolu s řidičkou selfie. Ta na chvíli přestala dávat pozor a čelně se srazila s protijedoucím autem. Řidička přežila, Morénová už takové štěstí neměla.

 
selfie-peligrosa

Hrát si se zbraněmi je nebezpečné, dělat si při tom selfie je ale vyslovená hloupost. Přesvědčil se o tom i 21-letý Mexičan Oscar Otero Aguilar. Ten se rád fotil s pěknými ženami, drahými auty a samozřejmě i se zbraněmi. Podle očitých svědků incidentu Oscar mával zbraní kolem sebe, zatímco se snažil vyfotit. Zemřel při převozu do nemocnice.

 
2422945

Jen měsíc chyběl Xenii Ignatjev k tomu, aby oslavila 18. narozeniny. Osudnou se jí stala selfie, kterou si chtěla udělat na nadjezdu nad železniční tratí. Spadla z výšky deset metrů a při pádu se chtěla zachránit tím, že se pokusila zachytit elektrických kabelů. Její život ukončilo 1 500 voltů.

 
2422947

Cheynel Hollowayová zemřela během svého prvního rande. Spolu s partnerem navštívili druhý nejvyšší bod jihoafrického Johannesburgu zvaný Northcliff Hill. Když si chtěla udělat selfie na kraji útesu, neudržela rovnováhu a spadla z výšky 15 metrů. Ani 20-minutová resuscitace její život nezachránila.

stažený soubor

Udělat si Selfie na motorce nezní jako nejlepší nápad. Rapper z Portorika jménem Ramon Gonzalez si ale zřejmě myslel pravý opak. Jak to dopadlo už asi tušíte.

2422949

2. ledna tohoto roku zveřejnil 18-letý Oscar Reyes šelfu, na níž je zachycen, jak visí na koupelnových dveřích. O den později chtěl kousek zopakovat, naneštěstí se mu to ale nepodařilo. Spadl, udeřil si hlavu o záchodovou mísu a vykrvácel.

 
2422953

Pád z útesu připravil o život i polský pár, který na dovolené v portugalském Cabo da Roca vyšel na procházku. Svědky incidentu byly i jejich děti ve věku pět a šest let.

 
anna-ursu-644x362

V květnu tohoto roku se rumunská teenagerka doslova vznítila na střeše vlaku, když se snažila udělat si „ultimátní“ Self. 18-letá Anna Ursu se naneštěstí dotkla elektrického kabelu, který jí do těla vyslal 27 tisíc voltů. Byla na místě mrtvá.