Touží vaše ratolesti jezdit ve vlastním autíčku? Dopřejte jim luxusní mini-sporťák!

Touží vaše ratolesti jezdit ve vlastním autíčku? Dopřejte jim luxusní mini-sporťák! 1

Pamatujete se na své první odrážedlo z dětství v podobě autíčka či motorky, kterým jste se proháněli po hřišti? Dětí, které se mohly v té době pochlubit autíčkem s vlastním pohonem, bylo velmi málo. Své ratolesti však můžete dopřát první vlastní auto ještě před získáním řidičského průkazu. Značky luxusních automobilů totiž mysleli i na nejmenších řidičů a vytvořili luxusní mini-modely.

Porsche 356 Speedster

Za vytvořením elegantního mini-modelu Porsche stojí britská společnost Pocket Classics, která vytváří věrné repliky klasických luxusních automobilů, určených pro nejmenší řidiče. Dostupné jsou varianty s benzínovým motorem, přičemž dokáží dosáhnout rychlosti až 60 kilometrů za hodinu. Lákavější jsou však elektrické repliky Porsche s hliníkovým a ocelovým podvozkem, vyrobeno v Německu pod licencí Porsche AG.

Vozidlo je se svými rozměry určené pro děti ve věku od 6 do 12 let. Bezpečnou jízdu slibuje 24-voltový elektrický motor s nejvyšší rychlostí 19 kilometrů za hodinu. Společnost při vytváření tohoto modelu kladla velký důraz na detaily. Vzadu i vpředu na vozidle nacházejí zlaté znaky Porsche, auto je ozdobené ikonickými litými a zářivým chromovým nátěrem. Interiér vozidla tvoří jedno kožené sedadlo s dřevěnou palubní deskou. Na jedno nabití si vaše dítě může užívat až 180 minut jízdy.

Ride on McLaren P1

Pokud si ve vaší rodině potrpíte na luxusní sportovní auta, nový mini-McLaren je pro vašeho potomka jako stvořený. Prestižní výrobce automobilů původně plánoval vyvinout vozidlo čistě na elektronický pohon jako součást série své Ultimate series cars. Nakonec se však rozhodl vytvořit maličkou verzi sporťáku pro děti – Ride on McLaren P1.

Vyvinutý v zářivé „vulkanické žluté“, jako jeho barvu nazvali vývojáři, dokáže minisporťák  zrychlit z nuly na svou nejvyšší rychlost za dvě sekundy. Naštěstí jeho nejvyšší rychlost jsou čtyři kilometry za hodinu (kvůli bezpečnosti malého řidiče). Tak jako u všech vozidel McLaren, komfort jízdy zajišťuje centrální pozice řidiče a konfigurace otevřené střechy. Chybět nesmí takzvané „motýlí dveře“, kterými se vyznačují všechny modely značky McLaren. Ve vozidle se nachází dokonce i audio systém s naprogramovanými populárními písněmi.

Odrážedlo Kiddimoto Karbon

Chcete dopřát svému dítěti trochu pohybu, vaše požadavky může splnit klasické odrážedlo. Odrážedla bez pedálů jsou vytvořeny na to, aby se dítě dokázalo naučit udržet si rovnováhu a připravilo se na bezproblémové řízení kola. Nemají žádné stabilizátory, takže se dítě vždy může dotknout země, aby se ujistilo, že mu nehrozí nebezpečí pádu. Klasické odrážedla jsou vytvořeny ze dřeva či plastu, avšak značka Kiddimoto se svým modelem Karbon posouvá úroveň dětských vozidel o něco výše.

Rám Karbonu je vyroben ze 4K karbonového vlákna. Díky své hmotnosti 350 gramů jde o nejlehčí odrážedlo svého druhu na světě. Tato designová dětská hračka je dostupná v matné černé barvě, přičemž ho doplňuje gelové sedadlo. Jeho cena se pohybuje okolo 1 000 liber. To aby se trénováním na tomto odrážedle z vašeho dítěte stal celosvětový šampion v cyklistice!