TOP 3 DESTINACE VE VELKÉ BRITÁNII, KTERÉ SE VYPLATÍ NAVŠTÍVIT SE SVOU RODINOU

TOP 3 DESTINACE VE VELKÉ BRITÁNII, KTERÉ SE VYPLATÍ NAVŠTÍVIT SE SVOU RODINOU 1

Navštívili jste již všechny festivaly, aquaparky, koncerty, nebo jen chcete zkusit něco nového? Vezměte svou rodinu do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska kde na vás kromě jiných atrakcí čeká tato top trojka rodinných destinaci.

1. Dešťový prales, Berkshire

Oslnivý deštný prales, blízko historického města Newbury, je příjemnou slabostí každé dobrodružné rodiny. Lákavá atrakce je vytvořena ze tří skleníků, které jsou domovem pro exotické motýly, opice, ještěrky, pásovci i stromových hadů. Ale co by to byl za prales kdybychom v něm nenašli i něco jedlé?

Kromě ovoce jakým jsou banány, najdeme na tomto místě i kávu. Zdá se, že prales je nejen zážitkovou destinací z pohledu zvířat, ale i flóry. Věděli jste, že právě zde můžete vidět různé exponáty? Ne však ledajaké, ale zajímavé. Tedy takové, které upozorňují na nebezpečí odlesňování, změny klimatu a černým obchodem s exotickými mazlíčky. Občerstvení najdete přímo na místě v útulné kavárně vybavené koutkem na hraní.

2. Fantazie v Shropshire

Hawkstone Park Follies je historický les fantazie, který zahrnuje různé útesy, jeskyně, kamenolomy, které byly postaveny před více než 2000 lety. Po období jeho zanedbávání, tento les opět ožil a realizují se v něm mnohé tajuplné prohlídky. Stačí chytit ,, pochodeň „a prozkoumat temné stránky a úskalí tamních jeskyní. Složité dráhy jsou protkány různými oblouky, roklemi a ,, nepředvídatelnými „chodbičkami. Vzrušující návštěva sestává z možnosti nalezení Hobitína domu a prohlídky jeskyně s králem Arthurem a jeho ,, bandou „vojáků.

3. Magie v South Yourkshire

Snili jste o tom, že jednou ,, ukradnete „kouzelný hůlku Harrymu Potterovi? V Grimm Co & lékárník kouzel, v Rotherham je čarování skutečně možné. Díky ochotné asistenci elfů, se můžete naučit jak si namíchat speciální elixíry a odnést si některé z nich. Například Goblinový hlen (karamelový), prášek ošklivosti (sůl do koupele) či konzervu zklamání (ponožky v konzervě). Jedinečnou specialitou podniku je nejen samotná realizace elixírů ale i nápad. Peníze vybrané za elixíry a návštěvu se používají pro vyučování školáky a působí jako charita na podporu dětské inspirativnosti a fantazie.