TURISTIKA PRO NÁROČNÉ: POZNEJTE NEJKRÁSNĚJŠÍ KANADSKÉ NÁRODNÍ PARKY

TURISTIKA PRO NÁROČNÉ: POZNEJTE NEJKRÁSNĚJŠÍ KANADSKÉ NÁRODNÍ PARKY 1

Kanada se může pyšnit těmi nejkrásnějšími národními parky na světě. Po této rozlehlé zemi jsou roztroušeny četné horské vrchy, ledovcová jezera i údolí, horské prameny, členité pobřeží i osamělé ostrovy. Když se mluví o Kanadě, nelze při ní nezmínit druhé největší jezero na světě – Horní jezero, které je součástí Velkých kanadských jezer.

Pokud jste milovníkem nádherné přírody, Kanada s jejím 44 národními parky by jednoznačně měla patřit na váš seznam vysněných destinací. Každý park nebo rezervace se vyznačuje vlastními unikátními atrakcemi, reprezentuje jednotlivé regiony a chrání přírodní dědictví, které se v něm nachází. Představíme vám 5 nejkrásnějších kanadských národních parků, které jsou znamením nádherné přírody, objevování a dobrodružství.

Banff, provincie Alberta

Národní park Banff je známý zejména díky svým ledem protkaným údolím, vysokým vrchem a horkým pramenům. Nachází se v Skalnatých horách západní oblasti provincie Alberta. Jde o nejstarší kanadský národní park – byl zřízen v roce 1885. Centrum Banff and Lake Louise je oblíbenou turistickou destinací a je startovní čárou pro turisty, které láká divočina a objevování přírody. Najdete zde více než 1 500 kilometrů odlehlých turistických chodníčků a více než 2 000 stanovišť na kempování.

Georgian Bay Islands National Park, Ontario

Národní park Georgian Bay tvoří 63 ostrovů obklopených průzračnou tyrkysovou vodou Huronské Jezero. Tento ostrovní park je domovem volně žijících zvířat a různorodé fauny a flóry. Na jednom ostrově narazíte na skalnaté útesy s lišejníky a borovicemi, na dalším najdete husté listnaté lesy s množstvím zeleně, jiný vás přivítá kobercem vytvořeným z množství květů a trávy.

Na ostrovy Georgian Bay se můžete dostat jedině loďkou, kajakem nebo vodním taxíkem. Největší ostrov v Huronské jezeře, Beausoleil Island, nabízí jednoduché turistické chatky a pro ty odvážnější je zde množství míst na kempování.

Kootenay National Park, provincie Britská Kolumbie

S ledovcovými vrcholky západních Skalistých hor a travnatými údolími je Národní park Kootenay místem nádherných přírodních scenérií. Nachází se na západě provincie Britské Kolumbie a ze severu sousedí s Národním parkem Banff.

Nádherné scenérie však nejsou všechno, co tento park nabízí. Nachází se zde 97 archeologických nalezišť a mnoho kulturních a historických artefaktů. Během toulek tímto národním parkem můžete setkat jezevci, rysa kanadského i nebezpečného medvěda grizzlyho. Centrem zájmu turistů v Kootenay jsou termální bazény v Radium Hot Springs, Numa Falls a Marble Canyon.

Prince Edward Island National Park

Národní park na Ostrove prince Edwarda se nachází na severním pobřeží Zálivu svatého Vavřince. Typické jsou pro něj písečné duny, pláže, pískovcové skály a lesy. Založený byl v roce 1937 a je domovem více než tři sta druhů ptáků, včetně kulíka pískavý, který v současnosti patří k ohroženým živočichům. Národní park nabízí řadu outdoorových aktivit – mezi návštěvníky je oblíbená turistika, pozorování ptáků či kempování a pláže jsou ideální na dlouhé večerní procházky.

Terra Nova National Park, provincie Newfoundland a Labrador

Útesy, skryté zátoky, borové lesy a pobřeží Atlantiku – to jsou specifika Národního parku Terra Nova. V roce 1957 se stal prvním národním parkem provincie Newfoundland a Labrador. Dnes ho navštěvuje množství nadšenců outdoorových sportů nejen kvůli jeho nádherné přírodě, ale také kvůli různým možnostem rekreace.