Tvrdý jako kámen? Příroda má smysl pro humor!

Tvrdý jako kámen? Příroda má smysl pro humor! 1

Kameny a skály jako neslušné sochy přírody baví turisty po celém světě. Někdy tyto sochy přichytíte, jak spolu „sousoší“. Bez studu, pod širým nebem a na veřejnosti!

Nazývá se to prý pareidólia, když nás vlastní mozek lže.

5_milenci

Vidíme věci, které naše mysl chce, abychom viděli. Pouhý vizuální stimul najednou začne cosi známé označovat. Tvář z kamenů na Marsu a obrazce v oblacích jsou jen slabý odvar. Příroda se umí vyznamenat, když se jí chce. A tehdy jde do tuhého … doslova.

Nudná geologie?

2282772

V těchto případech neobstojí ani ta nejčistší mysl. Neslušné žerty matky přírody si všimne každý. Turisté se ušklebují a vesele fotí každou kamennou formaci. Největší oblibě se těší majestátní obelisky.

Lidé zbožňují věci falického tvaru.

Do úst si strkají cigarety, pochutnávají si na banánech, ožužlávají tužky, grilují klobásky … Jen se zamyslete, zda máte raději chléb nebo správně tvarované rohlíky.

Jedno i druhé

2282786

Emancipovaná zeměkoule poctivě dodržuje rovnost pohlaví. Sem-tam proto uvidíme i zajímavý model zbraní z druhé strany barikády. Abychom věděli, jak na to, některé přirozené kamenné sochy spolu rovnou „sousoší“.

moravsky-kras-jeskyne2

A toto všechno čeká na naše zkažené hlavy už od nepaměti. Vytvořit dobrý žert chvilku trvá. Někdy i celé miliony let. Ale stojí to za to!