Nice ve Francii – ubytování a výlety

Nice ve Francii - ubytování a výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Nejlepší lokalita, kde se můžete v Nice ubytovat, je v blízkosti nábřeží a Promenade des Anglais („Promenáda Angličanů“) s možností užívat si pláže a přímořského prostředí. Staré město (Vieille Ville) leží jen kousek odtud u základny Colline du Château („Hradního kopce“). Zde uvádíme některé hotely s výborným hodnocením.

Luxusní hotely: přímo na Promenade des Anglais a v centru všeho dění se nachází Hyatt Regency Nice Palais de la Méditerranée 5*, který nabízí pozoruhodný bazén s výhledem na moře, a také stylovou restauraci podávající středomořskou kuchyni. Na útesech pod Colline du Château a jen kousek od Vieille Ville najdete Hôtel La Pérouse 4*, který skýtá elegantní pokoje pro hosty a nezapomenutelné gurmánské zážitky. Hotelová restaurace se nachází v citroníkovém háji. Hosté bývají okouzleni výhledy na město a zátoku ze střešní sluneční terasy. Hôtel du Petit Palais 4* v upraveném secesním sídle nabízí prostorné pokoje a příjemnou terasovou zahradu. Hotel je v docházkové vzdálenosti od Matissova muzea a Muzea moderního a současného umění MAMAC.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: jen kousek pěšky od Promenade des Anglais stojí La Villa Nice Victor Hugo 3*, který má světlé pokoje v současném stylu v elegantní budově ze secesního období. Jen pár bloků od vlakového nádraží v Nice naleznete Hôtel ibis Styles Nice Centre Gare 3* s hravou výzdobou a slunečným venkovním patiem, kde se podává snídaně. Hôtel Florence Nice 3* se ukrývá v ulici pouze pro pěší v blízkosti Vieille Ville, jen 5 minut chůze od Promenade des Anglais. Má na výběr z různých pokojů, kdy některé zahrnují terasu s výhledy na město.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: butikový hotel Le Panoramic 2* vybudovaný na terasách zeleného svahu shlížejícího na moře nabízí stylové ubytování s krásnými výhledy na rozumnou cenu. Většina pokojů má vlastní balkon nebo terasu. Hotel je o něco dál od většiny turistických atrakcí. Na pohodlném místě v centru Nice najdete Hôtel Nice Etoile 2* vzdálený jen 10 minut chůze od Vieille Ville. Hotel nabízí základně vybavené, ale pohodlné pokoje.

Akční nabídka ubytování:

Nice ve Francii - ubytování a výlety 2

TIPY NA VÝLETY

Organizovaný výlet představuje skvělý způsob, jak zhlédnout všechny hlavní atrakce metropole Côte d’Azur bez toho, abyste se zde museli sami orientovat. Budete mít příležitost vidět více míst v krátkém čase, protože většina turistických společností vytváří jednodenní programy zahrnující hlavní lákadla. Zde uvádíme některé doporučované možnosti výletů.

Prohlídka hlavních atrakcí: prohlídka Nice zahrnuje hlavní kulturní atrakce Nice: Promenade des Anglais, Muzeum moderního a současného umění (MAMAC), ruskou ortodoxní katedrálu sv. Mikuláše, Hradní kopec, čtvrť Cimiez a nám. Place Garibaldi. Zahrnuje rovněž jízdu po pobřežní silnici Corniche, která skýtá fantastické výhledy.

Prohlídka města na kole: při cyklistické prohlídce Nice můžete obdivovat idylickou scenérii bulvárů lemovaných stromy, slunečné pláže a rybářský přístav. Cyklistická prohlídka (3 hodiny) Vás zavede k Promenade des Anglais a Hradnímu kopci. Jedná se o výlet pro malé skupiny s max. 14 účastníky; jízdní kola a helmy jsou zahrnuty.

Navštivte Monako a Eze: výlet pro malé skupiny zahrnuje návštěvu 2 oblíbených destinací na Francouzské riviéře. Středověké město Eze na kopci nadchne svými úzkými kamennými ulicemi a dechberoucími výhledy. V luxusním Monaku na návštěvníky čeká pozoruhodné staré město, velkolepý Knížecí palác a nádherné zahrady.

Navštivte krásná pobřežní městečka: další výlet s průvodcem zahrnuje návštěvu Monaka, Eze a Francouzské riviéry se zastávkou v Cannes, Monte Carlu a v krásném plážovém městě Juan-les-Pins. Při tomto výletu navštívíte některé z nejslavnějších míst na Francouzské riviéře.

.