UDĚLEJTE DOJEM NA VÁNOČNÍM VEČÍRKU

UDĚLEJTE DOJEM NA VÁNOČNÍM VEČÍRKU 1

Blíží se závěr roku a to je období, kdy se v mnoha firmách konají vánoční a silvestrovské večírky. Ty se nesou v uvolněnější atmosféře než běžný pracovní dobu, ale na druhé straně vyžadují jiný typ oblečení. Poradíme vám, jak si vybrat správné.

Nejdůležitější informací, kterou potřebujete znát, je místo konání. Vaše oblečení musí odpovídat úrovni prostor, protože na večírku reprezentujete dobré jméno firmy přesně tak, jak během výkonu svých pracovních povinností. Navíc pozváni budou i vaši nadřízení, případně firemní partneři. Vaše úprava zevnějšku by tedy měla vyvolat pozitivní dojem.

Večírek v restauraci nebo v hotelu

Do těchto prostor zvolte decentní, elegantní oblečení. Pro dámy jsou ideální volbou šaty v délce po kolena nebo těsně pod kolena. Vsaďte na luxusně vypadající materiály, jako jsou satén, samet, žakár nebo krajka. Sáhnout můžete po plisováním, které je tuto sezónu na vrcholu, po třpytivých detailech a metalických odlescích. Ty dodají vašemu outfitu sváteční nádech. Dojem však nezkazíte ani volbou kalhotového či sukňové kostýmu. I v tomto případě vyberte materiál, který působí Honosnějším dojmem. Sako můžete navíc ozvláštnit větší broží, která zaručeně upoutá pozornost.

Pánové by měli mít oblečené oblekové kalhoty, košili s dlouhým rukávem a v ideálním případě i sako. To si později mohou přehodit přes opěradlo židle, ale v úvodu večírku by ho měli mít na sobě. Samozřejmostí je kravata nebo v současnosti velmi moderní motýlek. Ten se dá pořídit v různých barvách a vzorech, extravagantnější páni mohou zvolit dřevěný.

Večírek ve firmě

Společnosti, které mají konferenční prostory, jejich často využívají na firemní akce. Večírky bývají po práci, v odpoledních nebo večerních hodinách, takže na úpravu zevnějšku nezbývá mnoho času. Vhodný outfit si však můžete vyčarovat ze svého pracovního oblečení a nejjednodušší to mají právě páni. Stačí, když si tričko vymění za košili a namísto sportovní obuvi zvolí elegantnější boty. Džíny nejsou v případě „interních“ prostor prohřeškem a kravata jim také nebude chybět.

Dámy mohou sáhnout po jednoduchých formálních šatech v přiměřené délce, po sukni či kalhotách s halenkou. Žádané jsou výraznější doplňky, jako větší náhrdelník, náramek, náušnice nebo hodinky se zajímavým páskem. Obuv by měla odpovídat příležitosti, tedy opět ne tenisky, ale lodičky, případně baleríny.

Neformální večírek

Na to, že večírek se bude nést v neformálním duchu, vás musí předem upozornit. Tehdy nejste vázáni žádným dress codem, takže si můžete dovolit úlet ve formě tematického oblečení. Chcete-li mít na sobě bláznivé tričko s elfem, nic vám nebrání. Rušivé nebudou ani mikulášské náušnice nebo punčošky se sněhuláky. Rozhodně však dbejte na to, abyste zachovali míru slušnosti. Jste přece v pracovním prostředí, mezi kolegy a vaším šéfem. Topy s hlubokými výstřihy, minisukně či síťované tílka tedy raději nechte na dně svého šatníku.