Lži o lidském těle, kterým stále věříte

Lži o lidském těle, kterým stále věříte 1

V životě jste už slyšeli bezpočet pravd o nejkomplikovanějším stroji na světě – o lidském těle. Některým jsme se podívali na kořen a zjistili, že těchto šest tvrzení jsou pouze mýty.

Mozek se využívá pouze na deset procent
Zklameme vás, ve vašem mozku nespí skrytý génius. Tento mýtus vznikl na podporu sebevědomí, že každý má potenciál na zlepšování se. Ale pravda je taková, že mozek téměř nepřetržitě pracuje na plné obrátky.

Z holení tmavnou a hrubnou vousy
Opticky se chlupy po oholení zdají být hrubší z jednoduchého důvodu: šikmý řez žiletkou odhalí větší plochu chlupu, který se jeví jako hrubší. Ale když si necháte narůst delší vousy, ověříte si, že jejich průměr je stále stejný.

 
shutterstock_214067911

Čím větší noha, tím větší penis
Britové udělali výzkum na vzorku 15 tisíc mužů a tento mýtus vyvrátili. Nepotvrdilo se, že velikost nohy má souvislost s velikostí penisu. Podobná hloupost je určení velikosti penisu podle délky ukazováčku. Tento mýtus nemůže být pravdou, neboť gen, který je zodpovědný za růst končetin, nezpůsobuje zvětšování ve stejném poměru.

Pět sekund na zemi = stále jedlé
Už od dětského věku se spoléháme, že pokud jídlo spadne na zem a do pěti sekund ho zvedneme, tak se to může jíst. Ale bezpečnost tohoto manévru nezáleží od času, ale od druhu jídla a podlahy. Na koberci se jídlo až tak „nezašpiní“ jako když vám padne na kachličky, kde jsou bakterie a viry přímo na povrchu. A také, když vám padne něco šťavnaté, tak se vám nechtěné mikroby dostanou šikovnější než do suchého kousku pečiva.

 
Image: 0004941002, License: Rights managed, Property Release: Yes, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Free

Většina tepla odchází z těla přes hlavu
Pravda je, že přes hlavu ztrácíte stejné množství tepla jako přes některou jinou část těla. Jen jelikož hlavu si chráníme před chladem nejméně, nejčastěji nám teplo odchází přes ni.

Moč je sterilní
Čirost moči klamavým vybízí k myšlence, že je čistý. Vědci zjistili, že běžný moč obsahuje minimálně 85 druhů bakterií. Přesto ve vybraných případech lékaři doporučují pít vlastní moč, neboť některé bakterie mohou být nápomocné v léčbě určitých problémů.