Udivující reinkarnace amerického generála

Udivující reinkarnace amerického generála 1

Reinkarnace nebo jinak znovuzrození duše v lidském těle, je součástí mnoha náboženství. Jedna skupina lidí ji uznává, druhá ji tvrdohlavě odmítá. Ať už to je jakkoliv, stále se najde množství případů reinkarnace, které se vymykají jakékoliv logice, a odborníci je neumí racionálně vysvětlit. Takovým případem je i život amerického hasiče, který si myslí, že v minulosti byl generálem během americké občanské války Sever proti Jihu.

 
Gordon-Keene-45-674x450

Mystérium života amerického hasiče
Jeffrey Keene byl do svých 44 let obyčejným mužem, který pracoval jako zástupce velitele hasičů ve Westportu v americkém státě Connecticut. Celý život se mu však obrátil naruby na jaře roku 1991, kdy se spolu s manželkou vybrali na výlet po památných místech Spojených států amerických. Během výletu se dostali i do SHARPSBURG ve státě Maryland, kde navštívili památník bitvy u Antietamu.

Bitva u Antietamu patřila mezi ty nejkrvavější během americké občanské války. Zahynulo při ní téměř 23 tisíc vojáků a několik desítek tisíc jich bylo zraněno. A právě vzpomínky a pocity na tuto bitvu začal Jeffrey Keene při tomto památníku opětovně zažívat. S manželkou během procházky přes dávné bitevní pole náhle pocítil obrovskou vlnu smutku, ale i hněvu, začal těžce dýchat, krev mu bušila v hlavě až se nakonec rozplakal. Nejhorší však cítil u pomníku padlých vojáků.

Všechny tyto nepříjemné pocity mu trvaly až do odchodu z tohoto místa. Jakmile se autem od bitevního pole s manželkou vzdálili, veškerá bolest pominula. Po roce však doma narazil na časopis o boji při Antietamu, který si koupila jeho manželka během výletu u památníku, kde mu přišlo tak nečekaně nevolno.

Začal v tomto časopise listovat, a ty zvláštní pocity, který zažíval na dávném bitevním poli u Antietamu, se mu opět vrátili. Jakmile časopis odložil, vše ustalo. A tehdy Jeffrey Keene přišel na to, že příznaky jakési nemoci nesouvisejí s jeho zdravím, ale jsou nějakým způsobem spojeny s bitvou u Antietamu.

 
images (2)

Byl jsem v minulém životě generálem?
Vrátil se tedy k listování v časopise, a po krátkém čase zjistil, že nepříjemné pocity zcela zmizely, ale místo nich začal vnímat jakési zvláštní vize. Během listování v časopise viděl svým vnitřním zrakem průběh celého boje, slyšel sténání zraněných, viděl mrtvých vojáků, a dokonce cítil zápach spáleného střelného prachu.

Vše završila stará fotka v časopise, na níž byl konfederační generál John Brown Gordon. Když tuto fotku spatřil, myslel si, že se dívá sám na sebe, ta podobnost byla neuvěřitelná. A tak se Jeffrey Keene začal zajímat o vše spojené s generálem Gordonem. Postupně zjišťoval, že s generálem ho nespojuje jen podobnost v obličeji, ale i na těle.

Oba měli stejné mateřská znaménka, zajímali se o stejné věci, dokonce používali stejné gesta. Jeffrey Keene také zjistil, že některé mateřská znaménka, které na těle má jsou opravdu velmi zvláštní. Shodovaly se totiž se střelnými zraněními generála Gordona, které utrpěl právě při bitvě u Antietamu, což potvrzovala i stará lékařská zpráva, kde byl přesný popis a místo střelných zranění, které generál utržil. Nejzvláštnější zranění, které generál Gordon utrpěl bylo v den svých 30. narozenin.

 
starmark

Tehdy byl v boji na Sunken Road bolestivě zraněn v oblasti obličeje. A jak si vzpomněl i Jeffrey Keene, přesně v den svých 30. narozenin také pocítil velké bolesti v čelisti, kvůli kterým musel navštívit několika lékařů i zubních specialistů. Nikdo mu tehdy nedokázal pomoci. Po několika dnech mu však bolesti ustoupily. Místo poranění generála Gordona na tváři odpovídalo i bolestivému místu Jeffreyho KEENEY. Náhoda?

Vzpomínky na minulost
Jeffrey Keene se po všech těchto zjištěních obrátil i na odborníka v reinkarnaci Someona Else, který potvrdil jeho domněnky o reinkarnaci. Else porovnával mateřská znaménka generála a hasiče, ale také rukopis obou mužů, a zjistil, že všechno se detailně shodovalo.

Someone Else nakonec o celém případu a důkazech o reinkarnaci hasiče a generála vydal knihu s názvem Yesterday, která se stala bestsellerem. Jeffrey Keene je dnes sice stále hasičům, ale jeho život se částečně změnil. Pravidelně se účastní rekonstrukcí slavných bojů z americké občanské války, a svými znalostmi o této události udivuje pořadatelů i historiků. Může být tedy podle množství důkazů americký hasič Jeffrey Keene převtělení generálem Johnem Brownem Gordonem nebo to je všechno jen souhra náhod?