Umělecké dílo a televizní obrazovka v jednom? Samsung přináší unikátní model The Frame

Umělecké dílo a televizní obrazovka v jednom? Samsung přináší unikátní model The Frame 1

Televizní obrazovky dnes už neslouží jen na sledování filmů či programů. Stávají se z nich funkční prvky interiérového designu, které mají působit především esteticky. Svědčí o tom nejnovější trendy v designování televizí. Důkazem toho je i unikátní model Samsung The Frame, který se dokáže přetransformovat na autentické umělecké dílo.

Populární jsou dnes především zařízení připevněné na stěnu, bez možnosti umístění kdekoli do interiéru. Společnost Samsung po úspěchu své TV Serif, inspirované stylem retro, přináší další unikátní zařízení. Ve spolupráci se švýcarským designérům Yvesem Behar Samsung vytvořil The Frame, televizi, která svým vzhledem napodobuje obraz zavěšený na stěně.

Iluze autenticity do nejmenších detailů

Co se týče parametrů The Frame, zařízení disponuje 4K obrazovkou. Díky tomu může dokonale reprodukovat umělecká díla i fotografie do těch nejmenších detailů. Má působivé vypracování, takže iluze, že jde o skutečný obraz, je velmi přesvědčivá.

The Frame na trh přichází s ultratenkými proporcemi a s rozměry 55 a 65 palců, samozřejmostí je UHD rozlišení. Zařízení díky svým proporcím v případě potřeby „zapadne“ mezi ostatní obrazy na stěně. Jak se však vyjádřil designér Yvas Behar, jeho cílem nebylo vytvořit nejdokonalejší a nejtenčí televizi na světě – takových je dnes na trhu mnoho. Skutečným cílem byla estetičnost a integrace neviditelných senzorů v televizi.

Televize totiž díky pohybovým senzorem dokáže zjistit, zda se v místnosti právě nacházejí lidé. Pokud televize zachytí přítomnost osob, spustí automatický mód, který vystavuje vybrané umělecká díla. Světelné senzory také přizpůsobí jas obrazovky tak, aby díla vypadaly jako skutečně namalované nebo vytištěné na papíře. Přirozeně, jas obrazovky začne klesat, jakmile se začne stmívat a v místnosti nastane v noci tma. Takto se přizpůsobuje obrazem, které mohou být zavěšeny blízko televize. The Frame jednoduše splyne s okolím – a to bylo od začátku Beharovým záměrem.

Integrace neviditelných technologií v interiéru

The Frame přichází na trh v několika variantách. Můžete si vybrat typický dřevěný rám z limitovaného výběru dubového nebo ořechového dřeva. Rám je k panelu připevněn magneticky. Když je televize vypnutá, automaticky se přepne do „Art Mode“, během kterého vystavuje díla z nabídky více než 150 maleb nebo fotografií. Samozřejmě, výběr si můžete sami modifikovat a přidat vlastní soubory. The Frame lze kontrolovat prostřednictvím aplikace v smartphonu. Televize na své fungování logicky potřebuje určitý přívod energie. Na to je určen transparentní kabel, který připojením do zástrčky do zařízení převádí elektřinu. Yvas Behar se snažil vytvořit energeticky co nejúspornější zařízení, co se mu v konečném důsledku podařilo.

Samsung The Frame je znamením znovuobjevení hodnoty televize v interiéru – ne však jako dekoračního prvku. The Frame naopak reprezentuje neviditelnost technologií v interiéru a jejich integraci se zařízením.