UMĚNÍ VE VAŠICH DOMOVECH – INVESTICE, KTERÁ PŘETRVÁ ROKY

UMĚNÍ VE VAŠICH DOMOVECH - INVESTICE, KTERÁ PŘETRVÁ ROKY 1

Umění domovu vdechuje osobitost a styl. Ačkoliv se zdá, že jeho umístění v bytě či domě je jednoduché, opak je pravdou. Při vystavení uměleckého díla je nutné zvážit několik věcí – místnost, okolí obrazu, vhodné osvětlení a dokonce i výšku obyvatel domu.

Množství milovníků umění nachází potěšení v získávání jedinečných kousků. Když však přijde na samotné umístění v prostoru, je to skutečná věda. Nejde jen o vyzvednutí kvalit díla v prostoru, ale i o správnou instalaci. Samozřejmě, můžete si na pomoc přizvat odborníka, ale mnoho lidí si vystačí s pomocí známých.

Instalaci obrazu do místnosti předchází několik činností. Abyste byli o krok vpřed, přinášíme vám několik tipů od expertů, které vám pomohou vyzvednout krásu vašeho čerstvě zakoupeného uměleckého díla.

Stěny a místnost

Místo na vystavení díla vybírejte uvážlivě. Nepřesouvejte obraz z místa na místo – vyhnete se tak poškození stěn, tedy za předpokladu, že jste se obraz rozhodli přibít na háčky. Plánujte, zkoušejte, měřte. Sežeňte si posilu, která vám pomůže s instalací. Zkuste obraz zavěsit na „nečisto“, abyste si ho mohli ohlédnout ze všech úhlů. Samozřejmostí je sladění obrazu s barvou i zařízením místnosti.

Instalace

Pokud jde o vzácný nebo dražší kus, při instalaci byste měli být obzvlášť opatrní. Nikdy se nespoléhejte jen sami na sebe. Přivolejte si na pomoc přátele – vyhnete se tak případnému poškození nebo rozbití křehkých částí. Abyste dosáhli naprostou bezpečnost, doporučuje se obrazy věšet na dva háčky, bez ohledu na to, zda jde o dílo větších nebo menších rozměrů. Důležité jsou i váhové limity – ty by se neměly podceňovat, pokud má dílo větší hmotnost.

Co se týče výšky zavěšení, standard je kolem 150 centimetrů nebo v úrovni očí průměrně vysokého muže. Není to však neporušitelné pravidlo – v úvahu musíte brát i okolní nábytek a další architektonické detaily v interiéru.

Pozice

Poškození slunečními paprsky, které způsobují blednutí barvy, se můžete vyhnout různými způsoby. Příkladem je ochranné UV sklo, další možností jsou stínidla a závěsy, které blokují přívod slunečních paprsků do místnosti. LED světlo je k dílům mnohem přívětivější než sluneční paprsky, proto se obrazy obvykle podsvěcují.

Obecně se díla nedoporučuje umísťovat do kuchyně, kde je velké riziko poškození skvrnami, ani do koupelny, kde jim pro změnu hrozí navlhnutí.

Teplota a kvalita vzduchu

Nejpřátelštější vnitřní teplota pro obrazy je kolem 21 stupňů Celsia a 50% -ní vlhkost. Správnou kvalitu vzduchu vám zajistí zvlhčovače i pohlcovače vlhkosti. Nejlépe vám však poslouží klimatizace, kterou můžete snadno regulovat.