Umění ve výškách – společnost Delta Airlines a Coca-Cola vytvořili výjimečný projekt

Umění ve výškách - společnost Delta Airlines a Coca-Cola vytvořili výjimečný projekt 1

Americká letecká společnost Delta Airlines se spojila se světovou značkou Coca-Cola, aby vytvořila výjimečný projekt. V nejnovější kampani společnosti spojily, aby na palubu letadel přinesly umělecká díla umělců z celého světa, které mají pasažérům zpříjemnit čas strávený cestováním ve vzduchu.

Výsledkem spolupráce Delta Airlines a Coca-Cola je vytvoření „galerie ve vzduchu“, vzdálené několik tisíc kilometrů od země. Galerii tvoří umělecká díla umístěny na stolcích, které mají při sedadle k dispozici všichni cestující. Na vytvoření originálních uměleckých děl se podílelo 12 umělců z celého světa. Každý umělec do své práce vložil kus vlastního osobního stylu, díky čemuž vznikla pestrá paleta obrazů. Pasažérů, kteří nastoupí na letadlo 767 Delta Airlines, tedy čeká po sklopení osobního stolku barevné překvapení.

Umělecká díla zobrazují populární destinace

Jednotlivé díla zobrazují několik populárních světových destinací: Amsterdam, Atlantu, Londýn, Los Angeles, Mexico City, New York, Paříž, Sao Paulo, Seattle, Soul, Šanghaj a Tokio. Každé dílo je prezentací šťastného života, cestování a objevování světa, co lze pozorovat zejména barevnosti a nápaditosti děl. Obrazy jsou inspirovány technikami některých významných umělců – příkladem je obraz Jamese R. EADS, zobrazující Paříž, inspirovaný van Goghovo stylem tvorby.

Galerie však nebude mít svou podobu jen ve výškách. Originální díla si cestující budou moci podívat i na zemi – originály budou totiž vystaveny v Harstfield-Jackson International Airport v Atlantě. Galerii doplní také videa, které vznikly při vytváření děl, a soukromé záběry umělce „v akci“. Společnosti tak přišli s kreativním nápadem, jak podpořit propagaci obou značek. Pasažérům nabízejí estetický zážitek, se kterým se běžnou cestou letadlem obvykle nesetkají.

Partnerství Delta Airlines a Coca-Coly začalo ještě v roce 1927. Spolupráce společností byla posílena v roce 1941, kdy Delta přesunula své centrum do Atlanty, „rodného města“ značky Coca-Cola. Dnes tato letecká společnost na palubách svých letadel i v Sky Club nabízí kultovní produkty Coca-Coly. Za rok společnost Delta Airlines na palubách letadel prodá až 354 milionů lahví nápojů, z čehož lze soudit, že jde o úspěšnou dlouholetou spolupráci.