Umění za miliony, které zvládne každý

Umění za miliony, které zvládne každý 1

Na hodinách výtvarné výchovy ve vás možná definitivně pohřbili odhodlání stát se umělcem. Namísto toho jste si ze školy odnesli přesvědčení, že vydělat se dá jen tvrdou prací i to horko těžko za slanou vodu. Našli se však i tací, co zbohatli na umění, které by na škole nemělo šanci dostat se ani na třídní nástěnku.

Kreativní umění z čehokoli
Už to není o tom, že potřebujete výbavu jako Picasso, abyste mohli něco vytvořit. Kreativní umění je v současnosti oceňovaným hitem. Je jedno, jestli chytíte papír, vyhozené plastové lahve, uhlík, vejce, jednu plechovku barvy. Máte vše k tomu, abyste pomocí aranžování vytvořili dílo, které se dá prodat za miliony. Už dnes máte k dispozici mnoho předmětů, které jsou nepotřebné a vy je můžete šmahem ruky přeměnit na čisté miliony.

 
2458287

Kde je umění a jeho hodnota?
Nikdy nevíte, za kolik můžete prodat kus vaší čmáranice. Pokud chcete vydělat, zapomeňte na všechno, co jste o vydělávání peněz slyšeli, viděli a věděli. Jinak by nebylo možné prodat obraz z IKEA, který stál 260 Kč za miliony. Tak trochu skrytá kamera se podařila vtipnému muži, který si nechal tento obraz ohodnotit expertem na více než 26 000,-Kč.

V aukci byla nejvyšší nabídka 67,5 milionu Kč. Samozřejmě, že se obraz neprodal a vtip doběhl všechny, co mluví o umění jako o něčem vznešeném. Prakticky se prodává nic za těžké prachy a byl by hřích na tom nevydělat. Takže berte do ruky barvičky.

 
2458285

Žlutá a modrá
Dvě barvy stačí, aby umělci vydělaly víc než 1,6 miliard Kč. Mark Rothko namaloval v roce 1954 obraz, při kterém se příliš práce navíc nedal. Ani nechceme vědět, jak by ho zhodnotili na základní škole. Obraz se jmenuje Žlutá a modrá a mluví přesně o tom, o čem i je.

Dvě barvy natřené na plátno nad sebou. A to je všechno. Není to však nejdražší Rothkovo dílo. Ještě slavnější je jeho obraz Oranžová, červená a žlutá, který se prodal za 2 miliardy korun. I bez shlédnutí už jistě víte, jak vypadá.

 
2458269