Nejkrásnější pláže řeckého ostrova Mykonos

Nejkrásnější pláže řeckého ostrova Mykonos 1

Mykonos je proslulý svou letní plážovou scénou, stylovými restauracemi a plážovými kluby, kde DJové pouštějí elektronickou taneční hudbu po celou noc. Pro některé je proto zdejší noční život důležitější než denní opalování na plážích se zlatým pískem. I když je ostrov proslulý především svými párty, nabízí také široký výběr pláží, kde si každý najde tu svou. Rodiny s dětmi ocení dobře vybavené kryté pláže s bezpečným mělkým mořem, zatímco páry uvítají romantiku skrytých pláží; také celebrity zde mají svou oblíbenou restauraci na nejstylovější pláží ostrova. Nejoblíbenější pláže Mykonosu leží na jeho jižním pobřeží a nabízejí spoustu dění a skvělé vybavení i restaurace; v době léta však bývají přelidněné. Severní pobřeží Mykonosu nabízí odlehlejší, avšak méně vybavené pláže.

 

Platys Gialos

Krásná pláž přitahuje davy svým rozsáhlým písečným úsekem, křišťálově čistému tyrkysovému moři a vynikajícímu vybavení. Platys Gialos je obklopena hotelovými restauracemi s otevřenými terasami, zatímco břeh lemují řady lehátek a slunečníků, které si můžete za poplatek vypůjčit. Pláž leží v kryté zátoce, takže moře je mělké a bezpečné i pro děti. Platys Gialos je ideálním místem pro plavání a vodní sporty. Turisté se z ní mohou dostat člunem caique (který typicky slouží rybářům a jako dopravní prostředek) na několik dalších oblíbených pláží na ostrově, jako je Paradise Beach, Super Paradise Beach a Elia. Platys Gialos nabízí spoustu možností ubytování u pláže. Pokud si přejete utrácet, ubytujte se v resortu Myconian Ambassador Relais & Chateaux 5* s kotvištěm pro jachty, bazénem a spa, nebo v krásném Petinos Beach Hotelu v kykladském stylu, luxusním útočišti s vlastní pláží.

Akční nabídka ubytování:

Paradise Beach (Rajská pláž)

Pláž Paradise Beach je známá svými stylovými plážovými kluby a pulzujícím nočním životem. V létě sem míří mladí lidé sledujících trendy, aby se ve dne bavili na pláži a v noci tančili v klubu. Na svahu kopce nad Paradise Beach leží známý komplex Cavo Paradiso zahrnující klub, plavecký bazén a restauraci. Ve dne je zdejší rozsáhlý úsek písku skvělým místem pro relaxaci u moře. V hlavní sezóně je pláž plná lehátek a slunečníků, které jsou k dispozici k zapůjčení. Pláž Paradise Beach rovněž nabízí příležitosti pro vodní sporty, jako je plavba ve člunu a hloubkové potápění. Turisté mohou sem připlout člunem caique z pláže Platys Gialos nebo přijít pěšky. Pěší stezka vede mezi plážemi Platys Gialos a Paradise Beach.

Nejkrásnější pláže řeckého ostrova Mykonos 2
pro ostrov Mykonos jsou typické větrné mlýny

Super Paradise (Super Rajská pláž)

Další oblíbená pláž Super Paradise je méně vybavená než Paradise Beach, ale i tak zde bývají davy. Je považována za jednu z nejkrásnějších na Mykonosu, s měkkým zlatavým pískem omývaným křišťálově čistým tyrkysovým mořem. V letním období je pláž Super Paradise plná milovníků slunce, kteří si zde mohou vypůjčit lehátka a slunečníky. Pláž Super Paradise je rovněž dobrým místem pro plavání a vodní sporty včetně hloubkového potápění. V blízkosti pláže se nachází několik hotelů. Půjčovna 70 Steps nabízí přístup na pláž Super Paradise po vlastní soukromé stezce. Vedle pláže Super Paradise stojí My Aktis Hotel 3* , který skýtá moderní minimalistické ubytování, plavecký bazén, vlastní kousek pláže a oslnivé výhledy na moře. Lodní kyvadlová doprava čluny caique z pláže Platys Gialos zastavuje také na Super Paradise (poslední zastávkou je pláž Elia, která proto bývá méně přelidněná než pláže Paradise a Super Paradise). Další možnost, jak se dostat na pláž Super Paradise, je místním autobusem.

Akční nabídka My Aktis Hotel 

Elia

Pláž Elia, která je alternativou k rušným párty plážím na ostrově, nabízí klidné pobřežní útočiště. Mírné tyrkysově modré moře omývá nejdelší písčitou pláž na Mykonosu. Břeh lemují řady lehátek a slunečníků (k zapůjčení), které umožňují návštěvníkům relaxovat za uklidňujícího šplouchání vln. Milovníci dobrého jídla přicházejí na pláž Elia, aby si dali jídlo v restauraci Elia Beach Restaurant, která se specializuje na středozemní kuchyni včetně tradičních pokrmů kykladských ostrovů. Restaurace je součástí Elia Mykonos Resort 4*, stylového plážového hotelu/resortu s jednoduchým světlým stylem kykladských domů. Mnoho návštěvníků dává přednost ubytování poblíž pláže Elia, protože je tišší než pláže Platis Yialos nebo Super Paradise. Na kopci nad pláží Elia leží romantický Myconian Utopia Relais & Châteaux Resort 5* nabízející skvělé výhledy na moře a zážitky zahrnující hýčkání, spolu s luxusním spa, nekonečným bazénem a sofistikovanou gurmánskou kuchyní. Pláž Elia je poslední zastávkou lodní kyvadlové dopravy čluny caique z pláže Platys Gialos, proto bývá obvykle méně přelidněná než pláže Paradise a Super Paradise.

Akční nabídka ubytování Elia Mykonos Resort

.

Ornos

Hned vedle rybářského přístavu v kryté zátoce leží menší písčitá pláž Ornos vhodná pro rodiny s dětmi. Okolní svahy kopců jsou posety bílými kykladskými domky. Pláž Ornos má špičkové zařízení a leží nedaleko města Mykonos, takže v létě zde může být plno. K nabídce zařízení na pláži Ornos patří půjčovna lehátek a slunečníků, potápěčská škola a lekce windsurfingu. Na pláži také stojí mnoho hotelů, restaurací (včetně módního Buddha Baru), kaváren a snack barů. Milovníci vodních sportů a plavání ocení klidné čisté moře kolem pláže. Krytá zátoka chrání pláž Ornos před nárazovým větrem a zajišťuje mírné vlny.

 

Psarou

Nejkrásnější pláže řeckého ostrova Mykonos 3

Nejluxusnější pláž Mykonosu Psarou je známá jako místo, kam se chodí opalovat celebrity. Slavní a bohatí také navštěvují stylovou plážovou restauraci Nammos, která se specializuje na současnou středozemní kuchyni se zaměřením na čerstvé dary moře. Pokud byste si přáli zůstávat v blízkosti moře, restaurace donáší jídlo a pití svým hostům až na lehátko. Pláž Psarou samotná stojí za návštěvu: díky svému nádhernému písku a průzračnému moři působí její prostředí uklidňujícím a blaženým dojmem. Najdete zde také Mykonos Blu Resort 5* (Grecotel Mykonos Blu)

Akční nabídka Mykonos Blu Resort

.

Agios Ioannis

Nádherná písečná pláž se nachází na jihozápadním pobřeží Mykonosu. Pláž Agios Ioannis (Svatý Jan) má tiché prostředí a klidné křišťálově čisté moře, které je ideální na plavání. Jedinečným prvkem této pláže je pozoruhodný výhled na ostrov Délos ležící v dálce v Egejském moři. Naleznete zde pár plážových hotelů a restaurací, které nabízejí zapůjčení lehátek a slunečníků. Ve skutečnosti má tato pláž několik pravých řeckých taveren, které podávají vynikající jídlo. Restaurace Hippie Fish je známá svojí sezónní a bio řeckou kuchyní, a také díky scénám z filmu Shirley Valentine (1989), jenž zde byl natáčen. Kromě romantiky spojované se scénami z Shirley Valentine nabízí pláž Agios Ioannis rovněž pozoruhodné západy slunce.

 

Lia

Na jihovýchodním pobřeží Mykonosu leží pláž Lia ceněná pro své nádherné modré moře a neméně krásný bílý písek. Pláž Lia je velmi tichá ve srovnání s ostatními plážemi na ostrově. Návštěvníci sem přicházejí se opalovat a relaxovat v klidném přírodním prostředí. K dispozici je půjčovna lehátek a slunečníků. Krytá pláž nabízí klidné a čisté moře ideální na plavání a šnorchlování. Pláž Lia je rovněž dobrým místem, kde můžete zastavit při lodním výletě spojeném s hloubkovým potápěním. Na pláži Lia se také nachází pár plážových restaurací, jako je Lia Fish Taverna, která se specializuje na čerstvé dary moře.

Ostrov Santorini  

Agia Anna

Malá písčitá pláž láká ty, kdo hledají tiché odlehlé místo pro relaxaci. Také je skvělým místem na plavání a windsurfing díky svému klidnému chráněnému moři. K dispozici je půjčovna lehátek a slunečníků, a také občerstvení v Agia Anna Restaurant, tradiční řecké restauraci s příjemným stinným venkovním patiem a plážovým servisem. Restaurace nabízí hostům DJ s elektronickou hudbou a příležitostně také živou hudbu. Další atrakcí pláže Agia Anna (Svatá Anna) je Spilia Restaurant, romantická restaurace v jedinečném prostředí (byla vybudována v pobřežní jeskyni). Restaurace podává čerstvé dary moře a středomořskou kuchyni na venkovní terase hned vedle konejšivých vln Egejského moře.  

 

Kalo Livadi

Dlouhá písčitá pláž má krásné prostředí, je obklopena skalnatými svahy kopců a omývána mořem, které má téměř tropicky tyrkysový odstín; krytá zátoka nabízí mírné vlny. Kalo Livadi, jedna z nejdelších pláží na Mykonosu, nabízí spoustu místa milovníkům slunce, kteří zde mohou relaxovat v tichém klidném prostředí. K dispozici je půjčovna lehátek a slunečníků. Dále zde naleznete několik plážových restaurací se skvělými venkovními terasami s výhledem na moře. Rodiny s dětmi tuto pláž oceňují kvůli jejímu bezpečnému mělkému a čistému moři. Kalo Livadi je ideální na plavání či koupání, když se chcete zchladit za horkého dne. 

Nejkrásnější pláže řeckého ostrova Mykonos 4

Agios Stefanos

Hojnost restaurací, plážového zařízení a vodních sportů je lákadlem pláže Agios Stefanos (Svatý Štěpán). Je to pláž ležící nejblíže městu Mykonos (také nazývanému Chora, metropoli ostrova) a nachází se zde několik hotelů. Je skvělá pro děti, protože voda je bezpečná na plavání. Kromě toho nabízí výhledy na obrovské lodě proplouvající kolem. Romantici ocení nádherné západy slunce na pláži, a také výhled na ostrov Délos v dálce.

 

Panormos

Panormos je klidná malebná pláž na severním pobřeží Mykonosu. Leží v kryté zátoce přístupné pouze autem, takže působí odlehlým dojmem pustého ostrova, k čemuž ještě přispívá nedostatek zařízení.  Principote Mykonos je elegantní plážový klub, který nabízí služby concierge a dobré jídlo v příjemném prostředí. Restaurace plážového klubu se specializuje na středozemní kuchyni připravenou z čerstvých bio surovin. Plážový klub Principote také zahrnuje stylový butik s plážovou módou.

 

Kalafatis

Písečná pláž vhodná pro rodiny s dětmi je jedním z nejlepších míst na ostrově Mykonos pro vodní sporty, především windsurfing a vodní lyžování. Křišťálově čisté moře je ideální na šnorchlování a hloubkové potápění. Na pláži je k dispozici půjčovna potřeb na windsurfing, vodní lyžování a šnorchlování. W-Diving Club nabízí lekce hloubkového potápění a zapůjčení vybavení.

 

Paraga

Idylické přírodní prostředí této malé pláže ji odlišuje od jiných pláží na Mykonosu. Pláž Paraga leží v tiché zátoce s výhledem na mys Drapanos a ostrov Délos, který leží jen 2 km od pobřeží. l přes svůj odlehlý dojem má pláž Paraga dvě stylové restaurace. Módní luxusní SantAnna Restaurant nabízí gurmánskou kuchyni a občerstvení na své příjemné venkovní terase nebo v plážových cabanas a na lehátkách. Restaurace a plážový klub Kalua připravuje sushi a kuchyni fusion, a také plážové menu podávané v cabanas a na lehátkách. V klubu Kalua se rovněž konají živá hudební vystoupení a vystupují DJové. Pláž Paraga je vzdálena jen 15 minut pěšky od pláže Platys Gialos.

Mykonoc Blanc Hotel 5* – akční nabídka zde (více: řecký hotel Mykonos Blanc je základem dokonalé luxusní dovolené)