UMÍTE SI  ODPUSTIT BEZDŮVODNOU KRITIKU?

UMÍTE SI  ODPUSTIT BEZDŮVODNOU KRITIKU? 1

Určitě se vám to někdy stalo. Není nic horšího, než když vás někdo za něco nebo z něčeho nepravém obviní. Hlavně když nemáte ani tušení, o čem mluví a proč křičí právě na vás.

Já osobně nikdy nevím, jak se v takové chvíli zachovat. Lze si vybrat z několika možností. Jednou z nich, ale ze zkušenosti vím, že nemá velmi význam, je začít se bránit a hájit, že vy s tou věcí nemáte absolutně nic společného. Dotyčná osoba mnohdy ani nepotřebuje viníka, potřebuje jen oběť. Tou jste se v tom okamžiku stali vy! Bad-boss-4001

Takže se s tím třeba smířit a vyrovnat. To je druhá možnost. Je to ale dost složité a i když víte, že jste se pouze ocitli na nesprávném místě a v nesprávný čas, zasáhne Vás to a nakonec se cítíte špatně. Cítíte se, jako byste opravdu něco udělali.

Je jedno pravidlo, které je velmi dobře známé. NIC NEDÁVEJTE OSOBNĚ!

Hm, vždy se to snadno řekne, ale realita je mnohdy jiná. Opravdu by bylo nejrozumnější vůbec to nebrat a říct si, že ten člověk má svůj problém a řeší si to takovým způsobem. Možná právě jemu někdo něco vyčítá nebo se pohádal s partnerem, nebo se jen špatně vyspal. To vlastně ani není podstatné. Podstatné je, že vy to nemáte brát osobně.

Většinou si to druhá strana později uvědomí a v lepším případě se i omluví. I tak však na vás ten incident zanechal špatné dojmy a možná vám tím pokazil i celý den! Nenechte si zkazit den někým, kdo ho má už špatný a nechce v tom zůstat sám. 🙂

Přeji hezký den!