Únor v deseti obrázcích. Co se událo v hodinářském světě

Únor v deseti obrázcích. Co se událo v hodinářském světě 1

 1. OMEGA a XII. Zimní Olympijské hry v Soči 2014

Dalo by se říci, že měsíc únor byl jen o Olympijských hrách v Soči. A tam kde je Olympiáda, tam je také společnost Omega jako oficiální časoměřič této události, kterou sleduje celý svět.

 2. Zenith a Spindrift Racing

Zenith spojil síly s oceánem, konkrétně s plachetnicovým závodním týmem Spindrift Racing na čele s donot Bertarelli.

 3. JeanRichard a Arsenal FC

Společnost JeanRichard se dostala na hřiště Premier League a oficiálně se stala partnerem londýnského fotbalového klubu Arsenal FC.

 4. Nový velvyslanec značky Hublot

Při fotbale ještě zůstaneme a tentokrát na straně značce Hublot, která do své rodiny připojila nového ambasadora, portugalského fotbalového trenéra José Mourinha.

 5. The Mastery of time

V únoru Nadace vysoké hodinárčiny (FHH) organizovala v Japonsku výstavu s názvem: „THE Master of TIME“. Na ní mohli veřejnost poznat celkový vývoj času od slunečních hodin až po současné náramkové hodinky. Dále poukazovala na 150 let diplomatických vztahů mezi Švýcarskem a Japonskem.

 6. Bilance vývozu za rok 2013

Federace švýcarského hodinářského průmyslu zveřejnila údaje o vývozu exportu za rok 2013 s celkovým nárůstem o 1,9%. Byl to rekordní rok s obratem 21,8 miliard švýcarských franků.

 7. Valentýn: Svátek zamilovaných

Jaký by to byl únor bez Valentýna? Mimořádné období nejen pro ochodníky, kdy jim stoupají obraty.

 8. Otevření butiku Hublot v Latinské Americe

Hublot otevřel svůj první butik v Latinské Americe, v brazilském Riu. Na otevření butiku obklopeném oblohou, mořem a zelenými horami byli mezi hosty osobnosti jako legendární fotbalista Pelé a Gustavo Kuerten.

 9. Další rekord Swatch Group

Konglomerát Swatch Group se svým hrubým obratem 8,817 milionu švýcarských franků v roce 2013, dosáhl další rekord s jeho, což představuje nárůst o 8,3% oproti předchozímu roku a to i navzdory nepříznivým směnných kurzů.

10. Zásoba novými učni

Poslední bod měsíce je věnován novým učňům v počtu 437, kteří se dostali za brány hodinářské umění.