Nejlepší místo na úkryt před apokalypsou? Víme, kde je

Nejlepší místo na úkryt před apokalypsou? Víme, kde je 1

V případě rozšíření viru, který by z lidí dělal „zombíky, je nejlepší vyhýbat se hustě zalidněným oblastem, kde se člověk může snadno nakazit. Vyplývá to ze studie výzkumníků z univerzity, kterým se podařilo vyrobit simulaci zombie apokalypsy.

Vedoucí výzkumu říká: „Dokázali jsme udělat simulaci na území USA v reálných podmínkách s přibližně 307 miliony obyvatel a tisíci ohnisek nákazy. Klíč na přežití je jednoduchý: vyhýbat se lidem. „Tým vědců tvrdí, že přestože jejich výzkum se může zdát jako mrhání časem, je možné jej aplikovat i na šíření jiných chorob, jako je zombie virus.
 

walking-dead-season-2-zombie

Nejlepší místo na přežití
V první řadě by měli lidé v případě propuknutí viru co nejdříve opustit velká města, kde je riziko infikování se nejvyšší. V USA bylo na tom však paradoxně nejhorší území mezi Los Angeles a San Franciscem, protože se nacházelo na pomezí dvou epicenter propuknutí viru.

Jelikož je území České republiky ve srovnání s USA malé, nejbezpečnější zóna se hledá jen těžko. Ve Spojených státech amerických se stalo vítězem území Skalnatých hor, které je nejen velké, ale žije na něm malý počet obyvatel. U nás by podle hustoty zalidnění bylo nejlepší utéct buď kraj Vysočina nebo Jeseníky.