Úplně první Lamborghini Centenario bylo odevzdáno majiteli z USA

Úplně první Lamborghini Centenario bylo odevzdáno majiteli z USA 1

Jižní Kalifornie není pouze o celebritách a drahých nemovitostech, ale i o úžasných autech. Nedávná událost zde způsobila doslova rozruch. Dne 18. května zde byl předán první kus Lamborghini Centenario, určený pro majitele ve Spojených státech. Po přistání na Newport Beach a při pohledu na automobilový zázrak 21. století ztrácely místní automobilový nadšenci dech.

Lamborghini okamžitě vyprodalo jedinečný hypersporťák Centenario Roadster

Z tohoto superauta bude vyrobených pouze 20 kusů ve formě kupé. Samotné auto bylo přizpůsobené personalizačním programům Ad personam. Celá karoserie je vyrobena z uhlíkových vláken. Charakteristickým znakem je barva Blu Nethuns, která se objevila i na spodní části vozidla, zadním přívodu vzduchu, zadním křídle a obložení střechy. Modrý odstín pokračuje dovnitř. Krásně doplňuje středovou konzoli s prošíváním Blu Amon, které zas kontrastuje s černou kůží Nero Ade a čalouněním Alcantara. Všestranná vizuální estetika způsobuje, že tento zuřivý býk je ještě ohromující.

Lamborghini Centenario debutovalo na mezinárodním autosalonu v Ženevě loni. Limitovaná edice Centenario byla vyrobena s cílem připomenout si 100. narozeniny zakladatele Ferruccia Lamborghiniho, který zemřel v roce 1993 ve věku 76 let. Ne náhodou tento model obsahuje nejsilnější motor, který kdy Lamborghini vyrobil. Jde o V-12 motor s přirozeným sáním, který generuje až 770 koní. S poměrem hmotnosti k výkonu 2 kg na jednu koňskou sílu, toto vozidlo zrychluje z 0-100 km/h. za 2,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h.

Kromě dvaceti kupé s vyvolávající cenou 1,9 milionu dolarů, vyrobí Lamborghini i dvacet býků typu roadster, každé za cenu 2,2 milionu dolarů. Díky rychlým reakcím sběratele jsou všechny Centenario beznadějně vyprodáno. Dodávky ve Spojených státech budou pokračovat během celého roku.