Sony X9: nejlepší televizor za nejlepší cenu? Určitě!

Sony X9: nejlepší televizor za nejlepší cenu? Určitě! 1

Kdysi dávno jsem bral značku Sony jako nejlepšího výrobce televizorů a celkově černé techniky. Vše se změnilo vstupem na trh jihokorejského gigantu Samsung. Hlavní rozdíl jsem viděl v televizorech, měl jsem pocit, že Samsung je na míle daleko, až do momentu kdy jsem uviděl nový model Sony X9.

Televizor, který posouvá sledování filmů do nové dimenze, ne jen co se týče obrazu, ale i zvuku. Jelikož se již v dnešní době spotřebitel řídí spíše podle designu než funkčnosti, Sony se muselo přizpůsobit. Určitě sami uznáte, že na tomto bojišti Sony dlouho prohrávalo.

Nejnovější model Sony X9 nabízí čtyřnásobně vyšší rozlišení Ultra HD (3840 x 2160) jako tomu bylo do teď při standardním Full HD rozlišení (1920 x 1080).

Z poměrně velkého seznamu funkci a vlastností mě nejvíce oslovilo efektivní řešení reproduktorů po stranách obrazovky. Na to, že se jedná o integrovaný zvukový systém, Sony si s tým poradilo na velmi vysoké úrovni. Na každé straně se nacházejí dva reproduktory a jeden subwoofer s celkovým výkonem 65 Wattů.

Pamatuji si na dobu, kdy jsme před 6 lety kupovali LCD televizor, ten měl hudební výkon 7,5 Wattů. Televizory v mnohem vyšších cenových kategoriích nabízejí mnohem méně hudebního výkonu a nemluvě o absenci Ultra HD rozlišení.

Zmíním ještě pár, již v dnešní době neodmyslitelných věcí televizoru jako například, funkce Smart TV, Wifi připojení, pasivní 3D, 4x HDMI port, 3x USB port, možnost nahrávání záznamu přímo na USB jednotku a mnoho, mnoho dalšího.

Na výběr máte z několika velikostních provedení od nejzákladnější 139 cm úhlopříčky za 3.293 € až po ohromnou 214 cm úhlopříčku v ceně 27.000 €. Je třeba si však uvědomit, že váš televizor bude jen tak dobrý jak dobrý signál nebo nosič mu dáte. Pokud na něm budete dívat filmy v rozlišení Full HD bude to fajn, pokud si však pustíte obyčejné DVD, můžete být dost zklamaný.