Úžasná místa, na kterých potkáte minimum turistů (2. část)

Úžasná místa, na kterých potkáte minimum turistů (2. část) 1

Před týdnem jsme vám přinesli první část seriálu o atraktivních lokalitách , které stojí za návštěvu. Dnes tu máme pokračování, kterém si možná najdete místo pro letošní letní dovolenou. Výběr je opravdu široký a na své si přijdou i milovníci našich sousedů – Slovenska.

 
tas017

13. Hobart,
největší město Tasmánie má turistům co nabídnout. Starý přístav, historické budovy a mnoho stylových kaváren podél celé pěší zóny.

 
fireflies-on-long-exposure-photo-42880

14. Každé léto si světlušky dopřávají v Great Smoky Mountains National park v americkém Tenesee dvoutýdenní setkání. Během této doby si hledají partnery, jednotně svítí a vytvářejí jedinečnou „podívanou“.

 

Exif_JPEG_PICTURE
Exif_JPEG_PICTURE

15. Viktoriiny vodopády
dokáží přelít až 500 kubíků vody z minutu. Tato nádhera je hranicí pro Zambii a Zimbabwe.

 
10491620664_98aacf0fc9_b

16.Řeka Hinatuan
Lidé cestují z velkých dálek, aby se mohli vykoupat v křišťálově čisté vodě řeky Hinatuan na Filipínách.

 
alberobello-v_165138

17. Alberobello
na jihu Itálie nabízí, kromě výborné kuchyně údajně „nejmilejší lidi v celé Itálii,“ i pohled na netradiční, kuželové střechy z vápence.

 
lykijskou-cestou-olympos-a-chimaera (1)

18. Lyciánová cesta
Římské cesty, kamenité chodníky a koňská železnice tvoří 540 kilometrů dlouhou Lyciánovou cestu. Ta se vine jižními pobřežními oblastmi Turecka. Nejzajímavějším bodem cesty je Chimaera, skála hořící věčným ohněm bez jakéhokoliv paliva.

 
2428229

19. Záhadný „stočený les“
najdeme v západnímm Polsku. Více než 400 borovicových stromů je při zemi ohnutých o 90 stupňů. Důvod je dodnes neznámý.

 
33975_Wodospad-w-Jiuzhaigou

20. Dolina Jiuzhaigou,
odlehlý region čínské provincie Sichuan, se rozpíná na více než 180-tisích akrech. Zajímavá je díky vesnicím Tibetu a víceúrovňovým vodopádem s pestrobarevnými jezery, ve kterých vidíte až na dno.

 
23-03-2013

21. Seaside park
Celoročně nádherně kvetou květiny v 470 akrovém Seaside parku v Japonsku. Tento park je známý pro rostliny s názvem „hořící keř“ a narcisy.

 
2428235

22. Kalas,
domorodí lidé z údolí Rumbur v Pákistánu, žijí bez elektřiny, telefonů a novin. Typické jsou pro ně oslavy sklizně, které jsou plné tance, táboráků a morušového vína, které láká turisty.

 

Namaqua National Park
Namaqua National Park

23. Oblast NAMAQUALAND
Každé jaro se vyprahlá oblast NAMAQUALAND rázem změní na oranžové moře s bílými kopretinami. Výsledek působí jako jedna z najsurreálnejších zemí na světě. NAMAQUALAND je na území Namibie a Jihoafrické republiky.

 
arc_170870_g

24. Caminito del Rey
Jeden z nejnebezpečnějších turistických stezek Caminito del Rey po 15 letech znovu zpřístupnili veřejnosti. Nezbytná rekonstrukce stála přes 5 milionů eur.