Neuvěřitelné záběry. Takto vypadá svět pod vodní hladinou

Neuvěřitelné záběry. Takto vypadá svět pod vodní hladinou 1

Zemský povrch zabírají ze 71 procent oceány a moře. Přesto víme o nich méně než o povrchu Měsíce, který je od nás vzdálen stovky tisíc kilometrů. Dokonce i první sestup člověka na dno Mariánského příkopu a Gagarinův let do vesmíru dělí jen jeden rok.

Přesto nejsou záběry světa pod vodní hladinou o nic ošklivější než fotky zhotovené například z Mezinárodní vesmírné stanice. Podívejte se na ty nejkrásnější.

Fotografie zhotovili talentovaní umělci a potápěči z celého světa. Je na nich vidět nejen podmořský svět, ale i to, co se nachází nad vodní hladinou.

safe_image

Právě díky tomu mají tyto záběry jedinečný charakter a dokáží vám, že i navzdory všemu znečištění a ekologickým katastrofám jsou na Zemi stále krásná místa.

Některé z těchto fotografií dokonce zvítězili na prestižních mezinárodních soutěžích a věru se není čemu divit. Je v nich náboj, který vás donutí zamyslet se a zvážit, kam pojedete nejblíže na dovolenou.

Pokud budete mít štěstí a voda bude průzračně čistá, můžete podobné fotky zhotovit i vy. V naší galerii najdete výběr toho nejlepšího, co letos fotografové zachytili.