ÚŽASNÉ FOTKY SAN FRANCISCA JEŠTĚ Z DOB PŘED TÍM, NEŽ SE Z NĚJ STALO MĚSTO

ÚŽASNÉ FOTKY SAN FRANCISCA JEŠTĚ Z DOB PŘED TÍM, NEŽ SE Z NĚJ STALO MĚSTO 1

Předtím, než se ze San Francisca stalo rušné technické centrum, dříve než bylo centrem hippie světa a dříve, než se stalo známé svými svěžími kopci bylo celé pokryté pískovými dunami.

Park Golden Gate, téměř 40 500 arů zeleného prostoru směrem na jih od známého města, se nachází na kdysi největším ekosystému písečných dun na západní polokouli. Tyto duny přesahovaly velikost téměř sedm kilometrů, což je v podstatě celá šířka dnešního San Francisca.

Kolem deseti kilometrů čtverečních písečných dun stále existuje, avšak oblast zálivu se od té doby velmi vyvinula. Viz mapa, obrázky a historické fotografie, které zobrazují původní San Francisco.

První obyvatelé San Francisca, členové kmene Yela, začali obydlovat tuto oblast kolem roku 3000 před naším letopočtem. Přibližně 150 až 300 lidí žilo v oblasti hranic současného San Francisca, ale zvykli se pohybovat i po blízkém okolí za nimi

V roce 1769 sem přišla skupina španělských průzkumníků, kterou vedl Don Gaspar de Portola. Šlo o první dokumentovanou evropskou návštěvu San Francisca.

Tehdy se písečné duny táhly přibližně 7 mil od východu na západ.

Rok 1910, fotografie písečné duny v parku Golden Gate, San Francisco.

Zde vidíte další další fotku písečných dun, které vznikly před několika staletími, současnosti na parcele Golden Gate s rozlohou téměř 40 500 arů.

Španělští osadníci založili prezidium ze San Francisca, Královskou pevnost svatého Františka, v roce 1776.

V témže roce byla postavena část San Francisco de AIS, nejstarší přežívající struktura města. Katolická církev byla zhotovena z květů, štětců a dřeva, které nebyly nejlepšími materiály vzhledem k zemětřesení v Kalifornii. Zde je fotografie z roku 1863.

Misijní kostel byl součástí komplexu budov, používaných k bydlení, zemědělství a výroby.

Tato oblast zůstala pod španělskou vládou až do roku 1821, kdy se stala součástí Mexika.

V roce 1835 založil anglický podnikatel William Richardson první místo mimo San Francisco de Asis, poblíž dnešního náměstí Portsmouth.

V témže roce vypracoval mexický voják Richardson a Alcalde Francisco de Haro urbár pro větší město, nazývaný Yerba Buena po aromatické rostlině domorodé oblasti. Město začalo přitahovat americké osadníky.

Písečné duny na okraji okresu Richmond v San Francisku v Golden Gate Parku v roce 1880.

O 10 let později Yerba Buena zdvojnásobila v počtu obyvatel téměř na 1000 obyvatel a jméno města se změnilo na San Francisco.

V roce 1849 se San Francisco stalo domácí základnou, centrem námořního obchodu.

Velké zemětřesení v roce 1906 zničilo radnici San Francisca.

Během několika následujících desetiletí se San Francisco přestavělo

Stavba mostu Golden Gate za začala v roce 1933.

1934 – výstavba mostu Golden Gate a knihovna kongresu.

Během první poloviny 20. století město vybudovalo svou infrastrukturu. Fotografie z roku 1945, ulice s nejširšími trasami města, které debutovali v roce 1873.

Krásná zátoka přinesla do města více obyvatel.

Dnes žije v San Francisku více než 800 000 lidí.