Mladí miliardáři: na tomto zbohatli

Mladí miliardáři: na tomto zbohatli 1

Není nic lepšího, než mít málo let a spoustu peněz. Vše ostatní už přijde samo. Ženy, zábava, drahá auta. K tomu, aby vám každý bankovní úředník i úřednice leželi u nohou stačí někdy jen dobrý nápad a pár volných odpoledni.

 
Elizabeth_Holmes-719x420

Elizabeth Holmes
I sexy žena, která má 31 let, může vydělat miliardy i jinak, než vlastní vagínou. Tato dívka těží z lidského strachu, nesnášela jehly, a tak její společnost Theranos vyvinula skutečně bezbolestné jehly, ne jen takové, o kterých ostatní lidé řeknou, že nebolí. S nimi se dělají odběry krve bez bolesti, jakýchkoliv komplikací a jsou rychlé i levné. Díky tomu její majetek roste a už přesáhl pěkných pár miliard dolarů.

 
Jan-Koum-–-El-genio-detrás-de-WhatsApp-texto1

Jan Koum
Soused z Ukrajiny se pěkně nabalil jako jeden ze spoluzakladatelů aplikace WhatsApp, ale skutečný zlatý důl mu padl do klína prodejem aplikace Facebooku. Tohoto pána už ukrajinská krize nezajímá. Jeho majetek se odhaduje na více než sedm miliard dolarů a tudíž musí řešit takové prkotiny, jestli si v létě koupí jachtu, nebo Ferrari bez střechy.

 
robert-pera-54117367

Robert Pera
Za šest let se mu podařilo zařadit do klubu miliardářů, když skoncoval s prací inženýra v Apple. Pokud by v této slavné firmě zůstal, možná by chodil na dovolenou dvakrát do roka a každé ráno do roboty. On však založil firmu Technology Company Ubiquiti Networks na vývoj technologií na míru a jeho majetek přesahuje dvě miliardy. Přirozeně dolarů. Ještě stále si myslíte, že zaměstnat se v dobré firmě je životní výhra?

 
jack-dorsey-on-small-business

Jack Dorsey
Nemá ještě ani čtyřicet. To znamená, že do postele mu skáčou i ženy, co by s ním rádi přišli o panenství a pochválili se s tím na sociální síti. Na té jeho. Je totiž spoluzakladatelem sítě Twitter a mobilní platformy Square. Tento muž má na kontě 2,7 miliardy dolarů. Ani se netrapte s tím, kolik je to nul. Na taková čísla vás ve škole nepřipravili.

 
woodmaneatcamera

Nick Woodman
Měl šílený nápad. Vyrobit kameru s možností „Self“ pohledu. Tak vznikla GoPro. Kamera, co si podmanila svět adrenalinových šílenců a exhibicionisty, kteří bez ní na hlavě, zda hroudy nevystrčil paty z domu. Obliba tohoto filmového žánru vydělala Nickovi čtyři miliardy a jeho účet stále roste .

 
Sean N. Parker

Sean Parker
Týpek, co vydělal na tom, co ho baví. Na hudbě. Přitom údajně zpívá falešně. Stal se však zakladatelem hudební sítě Napster. Později vydělal na přechodu Facebooku na burzu a aktuální mu finance tečou i z pozice člena představenstva společnosti Spotify. Jeho životní náplní je zábava a zatím, zda jiní na ni míjejí, jemu vynesla více než dvě miliardy majetku.