V Mali zemřela na ebolu dvouletá holčička

V Mali zemřela na ebolu dvouletá holčička 1

Mali je šestý západoafrický stát, v němž zaregistrovali nákazu. Holčička cestovalo autobusem přes zemi.

BAMAKO.

Dvouleté děvčátko, které bylo prvním potvrzeným případem eboly v Mali, v pátek zemřelo. Podle agentury Reuters to oznámil malijský zdravotník, který si nepřál být jmenován. Uvedl, že holčička zemřela v západomalijském městě Kayes kolem 18.00 hodiny našeho času.

Úřady to zatím nepotvrdily, ale jeden z obyvatel města Kayes agentuře Reuters řekl, že tuto informaci hlásí malijská rozhlasová stanice.

Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek varovala, že holčička cestovalo autobusem přes zemi vykazující známky smrtící nemoci a vystavilo riziku nákazy při četných příležitostech množství lidí.

279586-nextstory1-fyjr4

WHO současně vyzvala Mali, aby urychlilo dokončení izolační jednotky v hlavním městě Bamaku a průběžně informovalo veřejnost o vývoji situace. Podle agentury Reuters je Mali šestý západoafrický stát, ve kterém zaregistrovali nákazu.

Malijský ministr zdravotnictví Ousmane Koně ve státní televizi oznámil, že pacientka nedávno přicestovala ze sousední Guinejské republiky, kde ebola vypukla. Holčička ve středu dovezli do nemocnice ve městě Kayes, kde krevní testy potvrdily virus.

crop-111326-profimedia-0097133957