VIDEO: KLENOTNÍK DE GRISOGONO CHYSTÁ NĚCO SPECIÁLNÍ Z 404-KARÁTOVÉHO DIAMANTU

VIDEO: KLENOTNÍK DE GRISOGONO CHYSTÁ NĚCO SPECIÁLNÍ Z 404-KARÁTOVÉHO DIAMANTU 1

Pokud se vzpomene šperk ve spojení švýcarského klenotníka de Grisogono, nemluví se o ničem jiném, než o unikátní harmonii luxusu a vkusu. Jako každý klenotník, i de Grisogno ještě před samotnou výrobou záviděníhodné šperku neobyčejného formátu navštěvuje burzu s diamanty, kde si vybere drahokamy podle svých představ.

Naposledy si odnášel od dubajského obchodníka s diamanty Nemesic International DMCC práva na opracování 404-karátového diamantu.

První informace o gigantickém diamantu se začaly šířit v únoru tohoto roku, kdy Nickolas Polak, ředitel společnosti Nemesis International, v Dubaji tvrdil, že se prodal diamant o váze 404 karátů v hodnotě 22.500.000 dolarů. Švýcarská společnost de Grisogono až do filmového festivalu v Cannes ukrývala pod rouškou tajemství tento milionový nákup v třpytivé podobě.

Tento kámen byl objeven v dole v Angole, která patří společnosti Lucapa Diamond Co. ‚s Lulo a svou 7 cm délkou patří mezi 30 největších diamantů jaké kdy byly objeveny. Na jeho opracování budou potřebovat přibližně 6 měsíců, vyjádřil se Omar Chaoui, ředitel pro region Středního východu a Indie se sídlem Ženevě, de Grisogono.

Surový diamant se nevyznačuje pouze svou působivou váhou 404 karátů, ale také bezbarevností  a čistotou. Pro společnost jakou je de Grisogono a nejen pro ni, je takový kus kamene ideálním materiálem pro výrobu něčeho výjimečného. Unikátní diamant si zaslouží unikátní místo.