Správný výběr dřezové baterie vám usnadní práci v kuchyni

Správný výběr dřezové baterie vám usnadní práci v kuchyni 1

Dřezové baterie nebo také baterie do kuchyně jsou velmi důležitou součástí každé domácnosti. V dnešní uspěchané době je výběr vybavení kuchyně, a tedy i dřezu a baterie velmi důležitý. Pro všechny kupující jsou ve většině obchodů připraveny hned tři typy baterií: stojánkové, se sprchou a tzv. nástěnné. Výběr nemusí být vždy jednoduchý, proto jsme se pokusili vše shrnout v několika odstavcích a budoucí uživatele nejen seznámit s kritérii výběru, ale i výhodami všech typů.

Správný výběr dřezové baterie vám usnadní práci v kuchyni 2

Stojánkové baterie

Stojánkové dřezové baterie jsou velmi zajímavé pro uživatele, kteří preferují baterii, která je součástí dřezu. Pro tento typ baterie je třeba vzít v úvahu typ dřezu, který chceme použít, samotný přívod vody, na který musí být baterie snadno namontovatelná a design kuchyně. Následně je na uživateli, zda si zvolí kohoutkovou nebo pákovou baterii.. Důležitá je také volba kartuše, kde doporučujeme pro delší životnost keramickou, přestože je mírně dražší. Investice je však vyvážena její trvanlivostí a komfortem v podobě nekapajících kohoutků.

  • Za největší výhodu stojánkových baterií považujeme jejich snadnou výměnu a uchycení na dřez.

Baterie se sprchou

Mnoho z uživatelů zná baterie se sprchou především z restaurací, kde jsou hojně využívány pro větší dosah a „sprchování“ užitkového skla, popř. snadného a efektivního natáčení vody z kohoutku. Proč si tento komfort nedopřát i doma? I u tohoto typu baterie je rozhodující přívod vody. Většinou jsou montovány přímo na dřez, tedy je možno je řadit mezi baterie stojánkové, které jsou opatřeny sprchou. A navíc některé typy mohou obsahovat i mnohá vylepšení typu perlátoru apod.

  • Za největší výhodu baterií se sprchou považujeme větší rozsah, lepší manipulaci a přivedení proudu vody i do míst, kam by běžný kohoutek nedosáhl.

Správný výběr dřezové baterie vám usnadní práci v kuchyni 3

Baterie nástěnné

Pro mnohé z nás tak trošku retro, přesto i dnes je možné do kuchyně pořizovat tzv. nástěnné baterie, které mohou být jak pákové, tak kohoutkové. Při výběru je třeba brát v potaz především přívod vody, který by měl umožňovat snadnou realizaci. Pro představu u tohoto typu baterie kohoutek vychází přímo ze zdi a byl velmi moderní při realizacích kuchyní v minulosti. Dnes jde především o designovou zajímavost, kterou mohou uživatelé zvolit a zažít mírnou nostalgii.

  • Výhodné je tento typ baterií využívat tam, kde přívod vody nedovoluje použití stojánkových baterií.

Vybrali jste si?

Výběr vodovodní baterie do kuchyně je pro mnohé hospodyňky velmi významným krokem, ke kterému potřebují oko praktika. Pokud si vám článek nepomohl v rozhodování jakou baterii si do kuchyně pořídit pak vám doporučujeme obrátit se na odborníky např, společnost Keraservis