Víme, jak porazit opici. Máme pro vás sedm rad

Víme, jak porazit opici. Máme pro vás sedm rad 1

Na kocovinu má zřejmě každý svůj vlastní lék. Někdo vyráží klín klínem, další nedá dopustit na tabletky proti bolesti, jiný se s bolestmi trápí celý den a neví přijít na to, jak se jich zbavit. A právě pro ně jsou určeny tyto rady.

1. Nepijte litry vody
Zřejmě jste slyšeli, že hlavní příčinou opice je dehydratace. Je to pravda, ale problémem je, že pití příliš velkého množství vody jen roztáhne váš utrápený žaludek, a to následně způsobuje nevolnost a zvracení. Ideální je pít každou hodinu tři decilitry jemně perlivé minerálky.

2. Léky proti bolesti
Tabletku si třeba vybrat pečlivě. Ideální jsou ty s obsahem ibuprofenu, protože nemají negativní vliv na játra. Ta už se musí starat o rozkládání alkoholu a pokud jí ještě přitížíte tabletkami, bude vám jen hůř.

 
1443422-img-kocovina-alkohol-zdravi-veda-pilulka-prace

3. Energetický nápoj
Přibližně dvě hodiny po probuzení si dopřejte „energeťák“. Zvýšený obsah soli pomůže tělu rychleji vstřebávat tekutiny.

4. Uvařte si čaj
Potřebujete vypadat po prohýřené noci k světu? Uvařte si několik sáčků černého, ​​zeleného nebo heřmánkového čaje. Nechte je vychladnout a pak si sáčky položte na oči. Nechte je tam přibližně 15 minut a můžete se spolehnout, že se na vás lidé nebudou dívat se soucitným pohledem. Čaj obsahuje taniny, které zmírňují otok.

5. Snídaně? Ovesná kaše a jogurt
Ovesná kaše obsahuje pomalu se rozkládající uhlohydráty, které příznivě ovlivňují celkovou náladu a paměť. To vám pomůže vyrovnat se s ranními příznaky opice. V jogurtech se zase nacházejí látky, které pomáhají játrům vyrovnat se s nadměrnou zátěží.

 
FRO473987_profimedia_0035355422

6. Káva je samozřejmost
Šálek kávy zvýší vaši pozornost a uklidní rozrušené mozkové buňky. Nepijte však více než dvě, protože kofein pak může mít účinky dehydratační.

7. Zabavte se
Zkuste přestat myslet na bolest. Viz film či seriál, nebo jděte na procházku. Dělejte cokoli, jen abyste nemysleli na bolest.