Virtuální realita se blíží

Virtuální realita se blíží 1

Ačkoliv společnost Apple momentálně neposkytuje produkty, související s virtuální či rozšířenou realitou, zaměstnanci „jablka“ podle zpráv se zahraničí pracují na „něčem velkém“.

V období posledních let se údajně otestovalo několik zařízení a lidé z Apple právě přijali do svých řad Douga Bowmana, pionýra na poli 3D technologií. Jedná se o dalšího z vysokoprofilových inženýrů, kteří se od roku 2014 staly novými posilami týmu. V případě Apple je nejzajímavější fakt, že společnost se většinu svých aktivit snaží udržet v tajnosti, spekulace tedy rostou neustále.

Nutno podotknout, že Apple a Amazon jsou jedinými firmami, které zatím nevytvořily ani prototyp zařízení na virtuální realitu. Loni však společnost s jablkem v logu získala dva patenty na přístroj, který se nosí na hlavě a připomíná brýle. Odborníci tvrdí, že virtuální realita může znamenat pro svět počítačů revoluci. Vědci strávili uplynulé dva roky vymýšlením možností pro tento fenomén budoucnosti, který by mohl ovlivnit sféru vzdělávání, zábavy či komunikaci. Podle předpovědí by tuto technologii mělo lidstvo začít masově přijímat o deset let.