VÍTE, KTERÉ VĚCI ODDĚLUJÍ ÚSPĚŠNÝCH OD NEÚSPĚŠNÝCH?

VÍTE, KTERÉ VĚCI ODDĚLUJÍ ÚSPĚŠNÝCH OD NEÚSPĚŠNÝCH? 1

Všichni jsme to už zažili. Tvrdě jsme pracovali, ale kýžený úspěch se nedostavil. Věřte nebo ne, nejdůležitější je vaše reakce na selhání. Právě ta odděluje úspěšných od neúspěšných. Pojďme si představit pár věcí, které motivují úspěšných lidí v těžkých časech.

Procítění

Lidé mají častokrát tendenci nechat se ovládat negativními emocemi, především tehdy, pokud se něco nepodaří. Existuje i opačný extrém odmítání těchto emocí. Nejlepší bude zřejmě zlatá střední cesta, protože hněv vám sice nepomůže, ale předstírání, že se vlastně nic nestalo, rovněž ne.

Co tedy dělají úspěšní lidé? Hledají důvod svého zklamání či hněvu a procítí ho, protože jejich duševní klid se nachází na druhé straně. Vyzkoušejte to.

Smýšlení

Pokud se s nepříjemnou zkušeností vyrovnáte, můžete přejít do další fáze. Zkuste se nad celou událostí ještě jednou zamyslet, tentokrát jiným způsobem. Využijte i služby vašeho vnitřního hlasu, který by však neměl znít negativně, naopak – měl by vás povzbudit a motivovat v dalším řízení.

Pochopte, co se stalo

Výzkum ukázal, že lidé, kteří se cítí šťastní a v životě se považují za úspěšných, se domnívají, že životní události kolem sebe dokáží kontrolovat. No a když se něco nedaří, místo toho, aby to vzdali a řekli si, že nad situací nemají kontrolu, přemýšlejí, jak to celé změnit a najít jiný způsob dosažení úspěchu.

Nový plán

Pokud úspěšní lidé pochopí, proč se věci nevyvinuly tak, jak chtěli, okamžitě přemýšlejí o budoucnosti. Nezdary považují za blok v cestě k budoucímu úspěchu. Nevzdávají se a co je nejdůležitější, neopakují tytéž chyby.

Podpora

Jen málo osob dokáže uspět bez podpory okolí. Pokud se máte na koho spolehnout, je to k nezaplacení. Láska, pomoc, podpora, motivace – to vše ve vás dokáží vyvolat vaši blízcí. Pokud máte pocit, že nikoho takového v životě nemáte, zkuste přeskočit na opačnou stranu barikády a být tím nejlepším možným přátelům.