VŠE NA SVĚTĚ JE DOKONALÉ

VŠE NA SVĚTĚ JE DOKONALÉ 1

Takto zní i moje „motto“! A od kdy se tím řídím a žiji podle toho, můj život je hezčí, jednodušší a na tváři mám stále úsměv! Je to samozřejmě jen můj názor.

Mnoho lidí bude nesouhlasit a oponovat právě opakem, že vlastně nic a nikdo není dokonalý. Ale kdo rozhoduje o tom jak má dokonalost vypadat ?! Co je to vlastně dokonalost nebo nedokonalost ?!

Kdo určuje jak má vypadat dokonalý květ, strom, zvíře nebo člověk? Nelze to určit. Protože pokud na jeden květ necháme dívat pouze dvou lidí, každému se bude zdát jiný. Jednomu bude připadat jako dokonalý a druhému se může jeho květ zdát málo barevný nebo příliš malý. Tak je to se vším A to je názor pouhých dvou lidí. Co by udělalo kdyby o názor požádali tak tisíc lidí. Je to především pouze uhel pohledu. Tak jako když necháte 10 lidí hodnotit jednoho člověka. Každý ho vidí svýma očima, svými názory a přesvědčeními o tom jak má vypadat krása a dokonalost. Proto není možné určit co je či není dokonalé.

Ani když se podíváte na sebe do zrcadla nemusíte věřit tomu pohledu. Je to jen váš názor. Každý další člověk vás vidí úplně jinak. Proto je nejlepší se na sebe dívat jako na dokonalou a jedinečnou bytost. Bytost, kterou vytvořila příroda přesně tak jak měla a tak vytvořila i všechno na této planetě. Všechno je takové jaké má být. Ať už je to strom, květ, zvíře nebo člověk!

Je nejlepší naučit se nehodnotit. Neposuzovat věci, jen jejich vidět a vnímat takové jaké jsou. Aniž byste jim dali nějaký přívlastek, nebo vlastnost. Tím pádem je vše dokonalé a my se to nesnažíme měnit. S tímto pohledem na svět se mně žije úžasně. Zkuste to. Podívejte se na květ nebo zvíře aniž byste to hodnotili. Jen to pozorujte.

“ Naučte se dívat na svůj odraz v zrcadle, protože k sobě bydlíme nejvíce kritický!”