VYBERTE SI TU PRAVOU KNIHU, KTERÁ VÁM ZPŘÍJEMNÍ DEN, MOŽNÁ NOC NEBO I CELOU DOVOLENOU

VYBERTE SI TU PRAVOU KNIHU, KTERÁ VÁM ZPŘÍJEMNÍ DEN, MOŽNÁ NOC NEBO I CELOU DOVOLENOU 1

Vůně ranní kávy se rozléhá po domě, konečně máte v práci volno a jste pevně rozhodnut ho využít naplno. Nejste právě ten typ, který by se hned zrána snažil změnit svět, proto se podíváte do knihovny (kterou, pevně věřím, doma máte) a přemýšlíte, kterému z autorů dovolíte potrápit své smysly a jehož pustíte do své hlavy.

Zpříjemněte svým ratolestem prázdninové dny během vysokých teplot

Není však nejjednodušší vybrat si z takového kvanta autorů, stylů a příběhů. Zkuste proto nahlédnout do našeho menšího přehledu, který vám možná pomůže najít tu pravou knihu, která vám zpříjemní den, noc či dovolenou.

Kontroverze, požitkářství a nepřekonatelná touha být věčně mladý

Oscar Wilde – Obraz Doriana Graye

Dorian Gray je nádherný člověk. Fyzická krása mu ve světě otevírá dveře. Dorian má všechno, po čem zatouží, má bohatství, ženy, přátel. Má však i jedno tajemství, a to obraz, který každý den mění svou podobu. Obraz, který zobrazuje duši tohoto navenek nádherného muže. Je to příběh člověka, kterého zláká svět. Je neuvěřitelně smutné prožívat cestu jeho duše, na začátku takové čisté, která se mění každou vteřinou. Doriana budete milovat, litovat, nenávidět, ale také zbožňovat.

Napětí, pohlcení a zvrácená hra se životy

Koethi zánovní – Seznam zákazů

Pokud máte chuť na návykové čtení, ať se líbí. Výborně napsaný psychologický thriller o tom, jak porušení příkazů dovede 4 dívky do rukou duševně nemocného šílence. Je to přesně ten typ knihy, při které musíte zrušit schůzky a zapomenout na spánek. Jediné, co mě při čtení titulu opravdu rozčilovalo, bylo to, že nevím číst rychleji.

Záhady, smutek a smrt nepřehlédnutelně dýchající na krk

Diane Setterfieldová – Bellman and Black

Smutným hrdinou je minulostí pronásledován a smrtí potrestán William Bellman. Jeho vlastní smrt by mu mohla být vykoupením, ale pan Black – smrt – si něj přichystal něco jiného. Cosi mnohem horší. William musí platit obrovskou daň tomu, komu se upsal, aby mu na oplátku splnil vše, na co si jen pomyslel. A vlastně i to, na co si nepomyslel. Skvělý mysteriózní román o tom, jaká může být smrt pomstychtivá.

Oběť, smutek a láska milující za hranice života a smrti

Nicholas Sparks – Zpráva v láhvi

Pokud vám chybí dávka romantiky, která není kýčovité, jednoznačně doporučuji Sparkse. Osudy Garret, Theresa a Catherine vás nutí uvažovat nad tím, co máte a co můžeme ztratit. Po přečtení určitě popřemýšlet, jestli opravdu dáváte, kolik dostáváte a zda si vážíte, co máte a co jste ochotni pro to obětovat.

Uklidnění, meditace a vychutnání přítomnosti bez ohledu na minulost a budoucnost

Eckhart Tolle – Síla přítomného okamžiku

Pokud jste fanouškem filozofie a toužíte poznat novou filozofii – filozofii přítomnosti, sáhněte po nejnovější knize od Toll. Kniha vám dává sílu milovat moment, ztotožnit se s ním. Neudělá z vás osvícených, no nabízí vám cestu meditace, zamyšlení, učí vás vnímat své vlastní bytí. Síla přítomného okamžiku z vás udělá mnohem vnímavějších lidí.

Nabídli  jsme vám 5 knih různých žánrů, které se nám zdály velmi zajímavé. Ty nejlepší, plné napětí, romantiky, filozofie, záhad, ale i klasiku. Věříme, že si mezi nimi najdete tu, která vám zpříjemní tyto letní chvíle.