SKOTY ŽENE VPŘED JEJICH LEGENDÁRNÍ NÁPOJ. TYTO KOMERČNÍ ZNAČKY WHISKY JSOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ

SKOTY ŽENE VPŘED JEJICH LEGENDÁRNÍ NÁPOJ. TYTO KOMERČNÍ ZNAČKY WHISKY JSOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ 1

10.Bell’s

Na 10 místě se umístila prémiová Whisky, která začíná těšit oblibě mezi spotřebiteli. V poslední době tato značka zaznamenává výraznější růst.

9.Label 5

Tato míchaná skotská whisky spustila masivní mediální kampaň, kterou se snaží vyřešit několikaletou stagnaci. Přesto se řadí mezi nejoblíbenější whisky na světě.

8.William Lawson ‚s

Značka vlastněná společností Bacardi se v posledních 5 letech dostává na výsluní, zatím stoupla o 5 pozic z bývalé 13. pozice. Jde také o míchanou skotskou whisky, která je oblíbená zejména v Rusku což přispívá k její vývozní síle.

7.Dewars

Značka, která je taktéž vlastněna Bacardi je hitem amerických konzumentů. Whisky se vyznačuje jemnou chutí, kterou podtrhuje přidání včelího medu.

6.The Famous Grouse

Mezi nejpopulárnější Whisky této značky patří Snow Grouse a Black Grouse, které jsou díky svému exkluzivnímu balení často využívány jako dary při různých příležitostech. Klíčovým trhem této značky je maloobchod.

5.William Grant ‚s

N páté příčce se umístily výrobky William Grant & Sons, které si svou pozici drží již několik let. Vzdálenost od slabších konkurentů je dostatečná na to, aby mohly být majitelé spokojeni, i když prodeje této míchané Whisky mírně klesly.

4.J & B Rare

Tato Whisky je známá zejména v USA, dále ve Španělsku, Francii a Portugalsku.

3.Chivas Regal

První 3 příčky skotských Whisky jsou velmi těsné. Na 3 místě se nachází Chivas Regal, zejména tedy ta 12 letá, která je velmi oblíbená zejména v Evropě a asijsko-pacifické oblasti.

2.Ballantine ‚s

Prodeje této značky drasticky klesly poté, co společnost převzal nový majitel. Společnost Pernod však při počtu vlastněných značek může být spokojená.

1.Johnnie Walker

Johnnie Walker kráčí se vztyčenou hlavou a je vždy o krok vpřed před svou konkurencí. Za své tržby a přístup k prodeji si právem zaslouží titul největší a nejprodávanější skotské Whisky. Jednotlivé druhy Whiskey jsou od začátku značky jasně barevně odlišeny podle charakteristik tohoto nápoje válečníků. V rámci rodiny Johnnie Walker je na nejvyšší příčce právě ta s černým značením.