Zajímavosti o městečku Saint Tropez

Zajímavosti o městečku Saint Tropez 1

Saint Tropez je malé městečko v jižní Francii, které se nachází v oblasti zvané Francouzská riviéra. Tato oblast je známá svými malebnými městy, krásnými plážemi, luxusními jachty a především svou historií a kulturou. Saint Tropez je jedním z těchto měst, které nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci těchto prvků.

Město má kolem čtyř a půl tisíce obyvatel a jeho rozloha je přibližně 11 km². Leží na území, které má nadmořskou výšku v rozmezí od nuly až do 115 metrů nad mořem. Hustota obyvatel města je asi 405 obyvatel na km². Co se týče náboženství, v Saint Tropez je to především římskokatolické křesťanství. Pokud plánujete do města zavolat, telefonní předvolba je +334.

Historie Saint Tropez sahá až do doby Římanů, kteří se zde usadili v roce 31 před naším letopočtem. Město se stalo součástí arabsko-muslimské kolonie, ale v roce 980 ho dobyl William I., provensálský kníže. V letech 14701672 bylo Saint Tropez nezávislou republikou, ale francouzský král Ludvík XIV. to změnil a zařadil ho pod správu Francie.

Saint Tropez je také známé jako místo, kde se odehrávají filmy. Nejslavnější z nich je snímek „A bůh stvořil ženu“ s Brigitte Bardot v hlavní roli, který z roku na rok přilákal do města více a více turistů. Dalším známým filmem, který se zde natáčel, je četnická série s hercem Louisem de Funesem.

Zajímavostí je, že přestože je dnes Saint Tropez známé jako luxusní letovisko, ve skutečnosti bylo až do počátku 20. století malým, ale velmi pěkným přístavem. Rybářské lodičky, které kdysi křižovaly pobřeží, vystřídaly luxusní jachty a drahé automobily. Přesto je možné tu a tam narazit na rybáře, kteří udržují staré tradice.

Dnes je město oblíbené především u bohatých turistů, ale také u tisíců dalších turistů, kteří ho každoročně navštíví. Návštěvníci města mohou obdivovat krásy Azurového moře, navštívit mnoho útulných kaváren a restaurací, nebo si prohlédnout obchody s luxusním zbožím. Město je také známé svými nádhernými plážemi, které jsou jednou z hlavních turistických atrakcí.

V neposlední řadě je nutné zmínit pevnost, která dominuje městu. Tato historická stavba je jedním z nejvýznamnějších symbolů města a působí velmi impozantně.

Je zajímavé, že přestože je Saint Tropez dnes známé především jako luxusní letovisko, jeho historie a kultura jsou stále velmi živé. Město je hrdé na svou minulost a je to patrné na každém kroku. Ať už jde o historické stavby, tradiční rybářské lodičky na pobřeží, nebo místní obyvatele hrdě prezentující svou kulturu a tradice – všechno to tvoří jedinečný charakter tohoto města.