Zaměstnání, ve kterých se bez kvalitní pracovní obuvi a rukavic neobejdete

Zaměstnání, ve kterých se bez kvalitní pracovní obuvi a rukavic neobejdete 1

Trávíte celý den na nohou? Vracíte se po každé směně z práce s nateklými kotníky a ledujete si unavená chodidla? V případě, že ano, tak určitě také víte, že to, co máte celý den na nohou, ovlivňujte to, jak moc poničená chodidla po celém dni máte. V kvalitní pracovní obuvi se vaše chodidla nebudou potit ani odírat.

Zdravotnictví, stavba, gastronomie či továrna

Co spojuje práci ve zdravotnictví, na stavbě, v gastronomii a v továrně? Všechna tato zaměstnání vyžadují určitý dress code a ve všech je kladen důraz na kvalitní pracovní obuv.

Zatímco zdravotníci a zaměstnanci v gastronomii, potravinářském a chemickém průmyslu musí nosit bílé boty, ostatní pracovní pozice nejsou limitovány barvou bot, ale pouze jejich funkčností. Kdyby se někdo rozhodl, že celý den na stavbě či v těžkém průmyslu stráví v žabkách, svého rozhodnutí by po konci směny trpce litoval.

Nejsou rukavice, jako rukavice

Ovšem vhodnou pracovní obuví to zdaleka nekončí. V některých zaměstnáních totiž musíte nosit také ochranné obleky, pracovní oděvy a pracovní rukavice. Zatímco tatéři si vystačí s jednorázovými gumovými rukavicemi, lidé, kteří při výkonu svého zaměstnání přicházejí do kontaktu s chemickými látkami musí vsadit na dlouhé rukavice vyrobené z latexu nebo neoprenu.

Jak si vybrat nejlepší pracovní vybavení?

Jakmile se vrhnete do výběru vhodného pracovního vybavení, nepodceňujte výběr správné velikosti. Aby totiž pracovní oděvy a ochranné pomůcky mohly plnit svou funkci, musí vám dokonale padnout a nikde vás nesmí tlačit. Musíte se v nich zkrátka cítit příjemně a jako ve své druhé kůži. Nepohodlí při práci totiž zvyšuje riziko pracovního úrazu.
Nepodceňujte význam pracovních pomůcek a oděvů a věnujte jejich výběru zvýšenou pozornost.
Zdroj obrázku: mihalec / Shutterstock.com