Zapomeňte na kávu! Tyto věci vás opravdu probudí

Zapomeňte na kávu! Tyto věci vás opravdu probudí 1

Pravděpodobně patříte k lidem, kteří si ráno neumějí představit bez šálku kávy. Existují však i jiné potraviny, které vás na začátku dne nabijí mnohem rychleji a lépe. V tomto článku se na ně podíváme blíže.

Jablko
Jak vás může jablko „nakopnout“ lépe než káva? Jednoduše: obsahuje fruktózu, která vám dodá potřebnou energii a navíc se jeho účinky šíří tělem mnohem důkladněji. To znamená, že vás udrží v pozoru mnohem déle, než káva. Jablka také obsahují uhlohydráty , které vám opět dodají energii.

Čokoláda
Pokud si chcete dopřát něco sladkého, proč s tím nezačít hned ráno? Čokoláda vás probudí stejně dobře, jako káva a navíc mnohem více prospívá tělu.

GLU3b3b1d_cokolada

Voňavá sůl
Některé druhy voňavých solí vás proberou mnohem rychleji, než káva. Používají je dokonce i policisté, když potřebují probrat na mol opilého člověka. Dejte si ale pozor, protože vám mohou poškodit nosní sliznici. Jejich pravidelné čichání se nedoporučuje, pokud se ale ráno nemůžete probrat, zaručeně vám pomohou.

Snídaně
Ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Už jen vůně připravovaného jídla vás probere, a cukry a tuky v něm obsažené vám dodají potřebnou energii na celý den. Nebo minimálně do oběda.

Cvičení
Ne každý má ráno čas na cvičení. Stačí však, když si přivstanete o pět minut a jednoduchými cviky protáhne končetiny a trup. Rozproudí se vám krev a budete mít dostatek energie na to, abyste se dostali do práce a zvládli vše, co jste si v daný den naplánovali.

Voda
Lidské tělo se skládá převážně z vody a proto se nedivte, že vás tato čirá tekutina probere lépe a přirozenější, než káva. Nemluvíme jen o pití, i ranní sprcha je výborným životabudičem. Hudba Nezáleží na žánru: vaše oblíbená píseň vás skutečně probudí. Nechte ji hrát, když si myjete zuby nebo chystáte snídaně. Úspěch je zaručen.