Zátěžové koberce – řešení pro byt i kancelář

Zátěžové koberce – řešení pro byt i kancelář 1

Existuje celá řada materiálů pro tvorbu podlah a prakticky každý z nich má svoje nepopiratelné výhody. Jen koberec ale dokáže vytvořit tak příjemně teplou atmosféru a pocit nepřekonatelného pohodlí. Současně jsou ale koberce oproti jiným povrchům přece jen náchylnější k poškození. Zvláště v prostorách s vysokou koncentrací lidí, nebo tam, kde se něco děje opravdu celý den, to může být problém, který hrozí brzkým koncem životnosti koberce. Řešením jsou tzv. zátěžové koberce, které jsou na náročné podmínky stavěné a opravdu leccos vydrží.

Zátěžové koberce – řešení pro byt i kancelář 2

Kdy volit zátěžový koberec?

Příkladů prostor a situací, ve kterých je na místě volit odolný zátěžový koberec je nespočet. Obecně jde o nejrůznější firemní a kancelářské prostory, ve kterých se to přes den lidmi jen hemží – klienti a obchodní partneři přicházejí na jednání, zaměstnanci si chodí pro radu a konzultaci ke kolegům, přinášejí nejrůznější materiály, spěchají pochlubit se se svým posledním nápadem apod. Zapomínat nesmíme ani na častý pohyb kancelářských židlí nebo třeba odkládání těžkých šanonů. Své místo mají zátěžové koberce ale i ve vstupních halách domů, nebo chodbách bytů i dalších prostorách a bez problémů mohou být položeny také na schody. Koberce obecně fungují i jako akustická izolace a platí to samozřejmě i o kobercích zátěžových.

Zátěžové koberce – řešení pro byt i kancelář 3

V čem jsou zátěžové koberce jiné?

Kromě toho, že jsou tyto koberce vyrobeny z materiálů jako nylon nebo polypropylen (ty luxusní potom z vlny či hedvábí) a vydrží opravdu hodně, jsou schopné ve vysoké míře zachycovat nečistoty z podrážek bot u udržují tak v místnosti čistotu. Samozřejmostí je pro zátěžové koberce i atestace na hořlavost a ze spodní strany je lze opatřit gumovou vrstvou pro zabránění zklouzávání.

Jak nakupovat zátěžový koberec?

Zátěžové koberce jsou u nás dostupné v podobě rolí i čtverců. Vybírat lze i ze široké nabídky kobercových typů a kolekcí, které se liší materiálem, barvami, šířkou, výškou, hmotností a dalšími parametry. Za všechny lze jmenovat např. koberce série „Solid“ vyrobené ze 100 % polyolefinu X-Tron extra strong, který se vyznačuje vysokou odolností při zátěži, včetně té způsobené pojezdovým nábytkem. Parametry a vlastnosti použitého materiálu řadí koberce Solid do zátěžové třída 23-32 a hořlavostní třídy Cfl-s1.

Do stejných tříd jako výše uvedená série „Solid“ spadá i série zátěžových koberců „Ace“. Pro její výrobu byl použit polyamid Luxus. I v tomto případě se jedná o kvalitní materiál, který splňuje vše, co zákazník od zátěžového koberce očekává. Velmi často jsou koberce „Ace“ využívány v místnostech s podlahovým topením.

Plánujete-li i vy vybavit vaši kancelář, obchod, nebo prostě jen vstupní prostory vašeho bydlení kobercem, vyberte si takový, který je svými parametry pro tuto náročnou služby nejvhodnější – některý ze zátěžových koberců. 

Navštivte např. showroomy společnosti Supellex kde vám s výběrem vhodného koberce poradí.