Značka Jager-Lecoultre oslavuje Vincenta Van Gogha

Značka Jager-Lecoultre oslavuje Vincenta Van Gogha 1

V letošním roce si připomínáme 125. výročí úmrtí nizozemského malíře Vincenta Willema van Gogha. Umělce, který dokázal během deseti let vytvořit na 900 maleb a 1100 kreseb.

Je všeobecně známo, že si za svého života příliš slávy a bohatství neužil. Teprve po jeho zavraždění začala stoupat sláva tohoto muže závratnou rychlostí, ale ani to nebylo hned.

Na tento vzestup se čekalo až do výstavy v Paříži, která se konala 17. března roku 1901, kdy uplynulo již dlouhých 11 let od jeho smrti. Díla Vincenta van Gogha se dnes řadí mezi nejdražší na světě.

 Jeho obraz Kosatce byl 30. března 1987 prodán za neuvěřitelných 53,9 milionů dolarů a obraz Portrét doktora Gacheta dokonce za 82,5 milionů dolarů.
Při příležitosti tohoto výročí připravila hodinářská značka Jaeger-LeCoultre limitovanou edici hodinek Reverso à Eclipse inspirovanou jedním z nejznámějších děl Vincenta van Gogha – obrazem Slunečnice.
Více než 180 let tradice ve výrobě hodinek a mistrovská umělecká zručnost dala vzniknout hodinkám, v nichž se spojuje umělecké smaltování s vyspělou hodinářskou konstrukcí. Hodinky jsou výsledkem spolupráce značky Jaeger-LeCoultre a amsterodamského Boutique Gassan. Na první pohled umělecký odkaz  Vincenta van Gogha dokonale skrývají:
Stačí však použít ovladače umístěného vedle číselníku a veškerá tajemství se nám odkryjí.