ZŮSTAŇTE NOHAMA PEVNĚ NA ZEMI  A ZJISTĚTE JAKOU SÍLU MÁ OKAMŽIK PŘÍTOMNOSTI

ZŮSTAŇTE NOHAMA PEVNĚ NA ZEMI  A ZJISTĚTE JAKOU SÍLU MÁ OKAMŽIK PŘÍTOMNOSTI 1

Sníte rádi a často? Často přemýšlíte nad svou budoucností, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu? Pozor, abyste nepodlehli falešným očekáváním. Na snění a přemýšlení o svém životě samozřejmě není nic špatného, ​​pokud to děláme s mírou a neovlivňuje to naši přítomnost. Najít tu zlatou střední cestu je někdy velmi složité. Měli byste se o to alespoň pokusit, protože snění vám může přinést falešné představy o tom jak by vaše budoucnost měla vypadat a následné zklamání když tu představu nedosáhnete.

V první řadě je důležité žít v přítomnosti. Toto „východní“ pravidlo se stává známé iu nás. Zkuste si to sami a uvidíte jakou sílu má okamžik přítomnosti. Zkuste alespoň pár hodin svou pozornost upřít opravdu pouze na to co právě děláte. A nepřemýšlejte! Neplánujte! Jednoduše žijte! Plány jsou samozřejmě také v pořádku, pokud se vztahují na praktické věci, ale ne na náš celý život. A nejhorší když do těchto plánů vložíme všechna očekávání. To si opravdu koledujete o problém. Takže zkuste co nejvíce zůstávat přítomen ať už je vaše situace jakákoliv.

Dalším důležitým krokem je uvědomit si, že jsme si každý zodpovědný za svůj život. Mnoho lidí se snaží zbavit zodpovědnosti za své jednání a očekávají že to „něco“ nebo „někdo“ zařídí za ně. To je velký omyl a hlavně velká chyba. Žijí v očekávání ať už něčeho úžasného nebo naopak nějaké katastrofy. Ale ani v jednom případě nejde o život. Naučte se přijmout skutečnost, že za svůj život nesete zodpovědnost jen a jen VY! Jaký si ho uděláte, takový ho budete mít.

Jako další bychom si měli uvědomit, že to co si vysnil nám zákonitě nepřísluší. To, že po něčem toužíte a snažíte se o to, hned neznamená, že máte na to právo. Někdy se prostě stane, že se vám vaše sny nepodaří nikdy dosáhnout. A to je také v pořádku. Ty falešné představy o tom jak by věci měly vypadat a nakonec tak nejsou, vám pouze ublíží. Každý z nás by si měl naučit a uvědomit si co je schopen dosáhnout. Tím si zabráníte mnohým zklamáním z přehnaného očekávání.

A očekávání jsou samostatnou kapitolou. Také velmi nebezpečné řízení. Buď se připravujete na úplnou katastrofu nebo naopak žijete v neustálých nadějích jak bude všechno krásné. Ani jedno, pokud je v převaze zase není úplně v pořádku. Pokud se připravujete na to nejhorší, většinou si pak sami sobě říkáte: „no jasně, vždyť jsem to čekal, jsem to říkal že se to stane“! A pokud stále žijete v nadějích připravujete se o přítomnost a zabraňujete reálnému životu, který se děje kolem vás. Proto je nejlepší zůstat nohama pevně na zemi! Zajímat se pouze o to co se týče nás a hlavně žít v tento okamžik!