Nellim u finského jezera Inari

Nellim u finského jezera Inari 1

Odlehlá vesnička Nellim ležící na břehu jezera Inari (Inarijärvi) 42 km severovýchodně od vesnice Ivalo je jedním z hlavních sídel skoltských Sámů a stojí za návštěvu, pokud se zajímáte o kulturu Sámů (Laponců). Žije zde také značná populace inarijských Sámů a Finů, takže se Nellim ráda označuje za „místo setkání tří národů“. Poslední pátek v srpnu ve vesnici Nellim začíná ortodoxní festival sv. Trifona.

Vesnice Inari,  vzdálená půl dne cesty autobusem z města Rovaniemi severním směrem, leží na okrajích jezera Inari, které patří k největším ve Finsku, a představuje dobrou základnu pro poznávání této části Laponska. Ve vesnici se nachází muzeum Sámů Siida (otevřeno červen-září denně 9–19 hod., září-květen Ut-Ne 10–17 hod., vstupné je 10 EUR) s vynikající venkovní sekcí ilustrující život Sámů v polárních podmínkách v tepee (kota), zatímco sekce uvnitř nabízí dobře uspořádanou expozici o životě v polární oblasti.  Velké fotografie znázorňují, jak drasticky se zde v průběhu roku mění počasí.

U severního konce vesnice pod mostem se nachází místo, odkud v létě vyplouvají lodní výlety (20 EUR) mířící na staré posvátné místo Sámů na ostrově Ukonkivi. Pokud máte rádi pěší turistiku, navštivte pěkný kostel Pielpajärvi Wilderness Church vzdálený 7 km (2 hod. cesty) od vesnice po dobře značené stezce.

U Hotelu Inari naleznete společnost nabízející outdoorové aktivity, která organizuje výlety do okolní divočiny.

***

Nellim u finského jezera Inari 2 

Wilderness Hotel Inari

Nachází se v krásné polární divočině u jezera Inari, nabízí fantastické výhledy a je ideálním místem pro pozorování polární záře. Nejnovější resort je kombinací pohodlí a stylu s tématikou divočiny a s typickými službami Wilderness Hotelů. Špičkový resort ve vesnici Inari vzdálený jen 4 minut cesty od atrakcí a služeb ve vesnici Vám poskytne ideální prostředí a kombinaci kvalitního ubytování s čistou přírodou.   

Resort má otevřít své brány 20. prosince 2017 a bude nabízet ubytování ve 12 srubech Aurora Cabins, 40 pokojích s výhledem do divočiny a 8 dřevěných srubech, a také restauraci s laponskou tématikou a s širokým výhledem na jezero Inari. V zimě 2018-2019 hotel nabídne také ubytování ve 22 dvojsrubech, které budou na pozemcích postaveny během léta.   

Wilderness Hotel Inari představuje ideální základnu pro výpravy do přírody a pozorování polární záře; ať už bude léto či zima, stačí vyjít ven a spojit se s divočinou.      

Restaurace ve Wilderness Hotel Inari nabízí jedinečné zážitky, jídlo a výhledy na krásnou polární divočinu kolem jezera. Ochutnejte tradiční laponské pokrmy s místními ingrediencemi v restauraci nebo osvěžující nápoje a míchané drinky v salonku s krbem. Během pobytu se o Vás postará personál v teplé a příjemné atmosféře restaurace, která nabízí sezení pro 200 osob, ale může se postarat také o větší skupiny či akce.

Akční nabídka zde  

Wilderness Hotel Nellim

Turistická společnost zaměřující se na dobrodružství a ekoturistiku v severním Laponsku ve Finsku organizuje tábory a safari výlety v oblasti kolem jezera Inari. Jejím cílem je sdílet s návštěvníky krásy nedotčené okolní divočiny. Dobrodružné safari výlety do divočiny mohou být specializované, poznávací a zábavné. Tábořiště a služby jsou autentické a bezpečné a uzpůsobené potřebám hostů.

Stránky: https://nellim.fi/

Akční nabídka zde 

Wilderness Hotel Muotka 

Perfektní místo pro svatební cestu, oslavu výročí nebo romantické útočiště, ale také originální místo pro ty, kdo hledají aktivní dovolenou v útulné a poklidné atmosféře. Hotel poskytuje skvělé dobrodružné aktivity a jedinečné zážitky v krásném přírodním prostředí. Hotel Muotka se nachází v hlubokých lesích tajgy u Národního parku Urho Kekkonen mimo světelné znečištění. Díky své poloze je chata skvělým místem pro relaxaci, pozorování polární záře a zimní dobrodružství.

Akční nabídka zde  

Wilderness Boutique Hotel Nangu

Nachází se na jižním břehu jezera Inari a nabízí fantastické výhledy na jezero přímo z dvora hotelu, což je ideální pro pozorování polární záře a půlnočního slunce. Nový resort se skládá z idylických dřevěných srubů, které dávají hotelu autentický laponský dojem, a hotel nabízí kvalitní aktivity a služby s laponskou obměnou. Hotel Nangu se nachází jen 20 minut cesty autem od vesnice Ivalo a nabízí po celý rok exkluzivní zážitky v divočině spolu se snadným přístupem na letiště a do okolních oblastí.   

Čerstvě zrenovovaný resort se otevře hostům v prosinci 2017. Během zimního období 2017–2018 bude nabízet 17 dvoulůžkových pokojů (20–25 m²), 2 jednolůžkové pokoje (15 m²) a 5 VIP pokojů s širokými okny s výhledem na jezero Inari (30–35 m²), z nichž jeden má také vlastní saunu. Jídlo se bude podávat ve zrenovované budově restaurace s elegantními trámovými stěnami a útulným interiérem, kde hosté budou moct ochutnat vybrané laponské lahůdky. 

Wilderness Boutique Hotel Nangu, nabízející exkluzivní programy pro skupiny a hotové „balíčky“ pro individuální cestovatele, je určen pouze pro dospělé a je ideálním místem pro páry, přátele či skupiny hledající únik od stresu každodenního života. Během letního období uvítá hotel také rodiny s dětmi.  

Akční nabídka zde