10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 1

Grand Hotel Excelsior Vittoria, Sorrento

Grand Hotel Excelsior Vittoria (úvodní foto) je luxusní resort vhodný také pro rodiny s dětmi, nacházející se v centru města Sorrento, na útesech shlížejících na Neapolský záliv. Budova je oddělena od hlavního náměstí soukromou zahradou s citrusovým hájem. Hosté procházejí hlavní branou a zahradou k hotelu, který stojí přímo na nábřeží v Sorrentu. Hotel pochází z počátku 19. století a byl vybudován na stejném místě, kde měl svoji vilu římský císař Augustus. Hotel je už 6 generací ve vlastnictví rodiny z Florencie. Tvoří ho 3 budovy a jeho 91 elegantních klimatizovaných pokojů se liší velikostí a stylem, od vkusné jednoduchosti až po výstřední hojnost fresek. Všechny mají výhled na bujně zelenou zahradu hotelu nebo na moře a Vesuv. Největší zájem bývá o historické apartmány obrácené k Neapolskému zálivu

Akční nabídka ubytování

Hotel Il San Pietro Di Positano, Positano

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 2

Hotel Il San Pietro Di Positano shlíží na zátoku u Positana a je obklopen vonnými zahradami. Z hlavní terasy uvidíte pobřeží až k ostrůvku Faraglioni u Capri, ale také světoznámý pohled na město Positano. Atmosféra v hale, u baru, na chodbách nebo v ostatních společných prostorách Vás okamžitě uchvátí: je to atmosféra noblesního sídla s vzácným nábytkem, soukromým psacím stolem, obrazy, koberci a mnoha květinami. Nemovitost působí spíše jako soukromý dům než jako hotel, kde obraz Carlina Cinquea shlíží na stůl, na němž hosté nechávají knihy, aby si je mohli přečíst noví příchozí. Všechny pokoje mají soukromou terasu s výhledem na moře; „speciální“ pokoje jsou tak nazývány proto, že mají určitou zvláštní polohu, strukturu či velikost. 

Akční nabídka ubytování

Casa Angelina, Praiano

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 3

Casa Angelina je malý butikový hotel v bílé, které září mezi skalami na Amalfitánském pobřeží v městečku Praiano. Zařízení nabízí nádherný kousek moderního minimalismu ve Středozemí, s důrazem na elegantní jednoduchost a prvotřídní jídlo. Hotel slouží jako svatostánek, který má svěží umírněnou estetiku a paletu „bílá na bílé“, jenž zdůrazňuje odstíny moře a nebe venku a současné umění vystavené uvnitř. Decentní styl je designovým étosem také ve 39 pokojích, od měkkých, čistě bílých bavlněných prostěradel Etro v postelích až po pečlivě naaranžovanou oblohu z bylinek ze zahrady na Vašem talíři.

Akční nabídka ubytování

.

Hotel Santa Caterina, Amalfi

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 4

Hned za Amalfi samotným, takže skýtá skvělý výhled na město, stojí Hotel Santa Caterina, který plně využívá své polohy na svahu kopce. Najdete zde velkou terasovitou zahradu a sady shlížející na moře, a dole u moře luxusní bazén s mořskou vodou včetně okolí s idylickou kavárnou s doškovou střechou. Hala je půvabná klenutá, zatímco dekor nenápadný tradiční se secesními akcenty. Nejšťastnější hosté si mohou rezervovat noc v mimořádné lovecké chatě z 19. století patřící hotelu, umístěné na okraji moře na vzdáleném konci hotelových sadů. Celkem 40 ubytovacích jednotek a 13 apartmánů (Junior Suites a Suites) se nachází v hlavní budově. Kromě toho je 14 dalších možností ubytování v zahradních apartmánech a vedlejší budově Villy Santa Caterina. Každý z 67 zářících apartmánů a pokojů má balkon s výhledem na Amalfitánské pobřeží

Akční nabídka ubytování

J.K. Place Capri Hotel, Capri

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 5

J.K. Place Capri je oslnivě bílá vila na útesech nad přístavištěm Marina Grande na ostrově Capri. Hotel je umístěn v udržovaných zahradách s fantastickými výhledy na Neapolský záliv. Jeho 22 prostorných pokojů a apartmánů shlíží na moře nebo na pečlivě udržované zahrady hotelu. Všechny pokoje byly individuálně vyzdobeny nejkvalitnějším nábytkem a zařízením a k tomu řadou luxusních doplňků. Stejnou pozornost k detailům jako v pokojích najdete i v koupelnách, kde velké mramorové vany & sprchy a exkluzivní vlasová & pleťová kosmetika JK zajišťují pohodlí a potěšení hostů. Hotelové spa vytvořilo nabídku sofistikovaných ošetření a kúr ovlivněných filosofiemi Východu i Západu, takže přinášejí harmonii mysli a děla.

Akční nabídka ubytování

.

Mezzatorre Resort & Spa, Ischia

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 6

Mezzatorre Resort & Spa umístěný na srázu nad mořem a obklopený borovicovým lesem se nachází v obci Forio d’Ischia nedaleko vily, kde kdysi žil slavný italský filmový režisér Luchino Visconti. Velká pozornost byla věnována detailům v pokojích, takže hostům nabízí jedinečnou atmosféru. Z hotelu se hosté mohou těšit mimořádně krásnými výhledy na vrchol Monte Epomeo až k Vesuvu. Třetina z celkem 57 pokojů je umístěna ve věži z 16. století, která byla pečlivě zrekonstruována a uchovává si svoji původní podobu. Termální bazény a speciální kúry využívají velkých výhod zdejší léčivé vody, která pochází z hlubin země.  

Akční nabídka ubytování

.

Le Sirenuse, Positano

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 7

Krása prostředí v Le Sirenuse je téměř neuvěřitelná. Palác z 18. století proměněný v 5* luxusní hotel se nachází na srázu v samém srdci Positana a jeho majiteli jsou Marchesi Sersale. Veřejný prostor v eklektickém stylu je omezený, bazén není veliký, zato výhledy odtud na moře jsou panoramatické a daleké. Prostředí s romantickými oblouky, klenutými stropy a ručně vyráběnými podlahovými dlaždicemi nabízí neokázalou obytnou atmosféru, zatímco personál je kultivovaný a umí předvídat potřeby svých hostů. Všechny pokoje jsou plné světla a vyzdobené kombinací starožitného a současného nábytku, který kontrastuje se stylově bílými stěnami. Většina pokojů má balkon nebo terasu s výhledem na azurové moře, takže je v noci možné slyšet jemné šplouchání vln.

Akční nabídka ubytování

Hotel Caesar Augustus, Capri

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 8

Caesar Augustus na okraji útesu 300 m nad mořem byl původně vybudován v 50. letech 19. století jako soukromá rezidence bohatého německého obchodníka. Na samém počátku 20. století nemovitost koupil ruský kníže a proměnil ji ve své majestátní sídlo na ostrově, i se sochou císaře Augusta v životní velikosti. Rodina Signorini převzala vlastnictví v polovině 20. století, ale až v roce 1995 se stal ředitelem Paolo Signorini, který se pustil do proměny milovaného rodinného sídla v jeden z nejlepších luxusních hotelů v Itálii. Hotel jse součástí řetězce Relais & Chateaux a má 55 individuálně zařízených pokojů pro hosty, které se mohou chlubit fantastickými výhledy na Neapolský záliv, Vesuv, Sorrento a sousední ostrov Ischia

Akční nabídka ubytování

Monastero Santa Rosa Hotel & Spa, Amalfitánské pobřeží

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 9

Monastero Santa Rosa Hotel & Spa  na okraji útesu stojí osamoceně ve své majestátnosti, přičemž jeho skalní základna připomíná rozprostřené královské roucho. Původně klášter ze 17. století byl s láskou a respektem zrenovován do podoby ultraluxusního butikového hotelu. Je obtížné si představit, že rozlehlý upravený areál se zahradami na 4 úrovních, spoustou lehátek i denních postelí s nebesy je tu pouze pro 20 apartmánů a pokojů. Monastero Santa Rosa má také plně vybavené spa, které může soupeřit s lázeňským městem a nabízí nejen místnosti na procedury, ale také zařízení většího rozsahu, jako je sauna, parní komora, mozaiková zážitková sprcha, bazén hydropool a tepidárium

Akční nabídka ubytování

Belmond Hotel Caruso, Ravello

10 nejlepších luxusních hotelů na Amalfitánském pobřeží, Ischii a Capri 10

Belmond Hotel Caruso, nacházející se na mimořádném místě téměř zavěšený mezi mořem a nebem, je umístěn ve středověkém paláci na nejvyšším a nejtišším místě města Ravello, s výhledem na skály a útesy Amalfitánské pobřeží a na Tyrhénské moře. Je to stylové útočiště se salony zdobenými freskami, kamennými klenbami a pouze 50 velmi individuálními apartmány a pokoji využívajícími každý tvar a kout starobylého paláce. Ale především je zde zahradní růžový tunel vedoucí k jednomu z nejkrásnějších nekonečných bazénů, restaurace Belvedere nabízející večeře venku i za svitu svíček a s bohatou historií, kdy uvítala prezidenty, spisovatele a filmové hvězdy. Hotel je mimořádně romantické místo.

Akční nabídka ubytování

Hlavní turistické atrakce Neapole