10 důvodů, proč se neženit

10 důvodů, proč se neženit 1

Uvažujete, že kleknete na kolínko a požádáte ji? Nejdříve si projděte těchto deset důvodů a zvažte to. Manželství pro chlapa představuje i negativa. I když, proti gustu …

Jednoduché radosti?
V manželství končí spontánnost a vystřídají ji kompromisy. To nezní jako pozitivní vyhlídka. Možná však někoho láká právě stabilita. Konstantní stabilita … Konec flirtu, konec zábavy Už žádná svoboda, žádné nové kolegyně, žádné náhodné setkání v pátek večer, žádné dobrodružství na jednu noc.

Snižují se i šance na naplnění sexuálních tužeb jako trojka se dvěma ženami či jiné praktiky – pokud narazíte na slečnu, která nemusí BDSM a vám učarovaly pouta a bičíky, už máte smůlu. Jste spoutáni obroučkou.

Pořádná částka!
Průměrná svatba? Připravte si od 80 000 – 160 000,- Kč. Pro většinu z nás to znamená několikaměsíční šetření. Mohli jste vidět Afriku, polární kruh, New York, Tibet či Thajsko. Mohli jste mít ojeté auto, relax v lázních, operaci očí … A to ještě třeba přemýšlet nad tím, že po manželství by to chtělo vlastní společné bydlení.

Kariéra
Dát přednost kariéře před manželstvím neznamená, že jste egoistický kariérista. Vítejte v 21. století, v roce 2015.

Žít šťastně až do smrti …
… je totéž jako věřit, že Ježíšek nosí dárky.

 
People-party_00313989

Váš režim
celonočním párty? Proč se odtrhnout od kvalitní knihy, kterou chcete číst do třetí hodiny ráno? Proč si odepřít hokejový zápas kvůli návštěvě tchyně?

Konec rizika
Donedávna jste přemýšleli za sebe. Riziko, které jste brali na sebe, bylo riziko, které mohlo ohrozit pouze vás. V manželství musíte přemýšlet již za dva a brát ohled i na to, co způsobíte vaší polovičce.

Hodnocení vztahů
Nemá ráda vaše přátele, se kterými se znáte od základní školy? Jednou se jí podařil přešlap a podvedla vás (a velmi toho lituje)? Má zcela opačné politické či náboženské názory? Hledejte dál. Manželství ještě žádný rozdíl nevyřešilo.

Přibývání
Drtivá většina ženatých chlapů začne nabírat pneumatiku kolem pasu. Hubnout začnete až při rozvodu.

Víkend v trapu
Muži nesnášejí události jako svatby, nakupování, pohřby a rodinné oslavy … tedy téměř vše, co zabije většinu víkendu a neobsahuje to fotbal, hokej či pivo. V manželství budete tyto „radostné rodinné okamžiky“ mít jako povinnost.