3 TYPY LIDÍ, KTEŘÍ BY NEMĚLI CHYBĚT VE VAŠEM ŽIVOTĚ

3 TYPY LIDÍ, KTEŘÍ BY NEMĚLI CHYBĚT VE VAŠEM ŽIVOTĚ 1

Během našich toulek životem setkáváme různé typy lidí – pozitivní i negativní. Ať už nám pomohou nebo nás stáhnou na dno, každý z nich má pro naše vztahy i osobní rozvoj jistý význam. Pomáhají nám stát se těmi nejlepšími verzemi nás samých.

I když máte pocit, že vám vaše okolí chce jen ublížit nebo ublížit, není to vždy tak. Každý člověk, kterého potkáte, vás má něco naučit. Zkušenosti však nemusí být vždy jen negativní. Jisté typy lidí jsou tu na to, aby vás podpořili a opět postavily na nohy. Právě následující 3 typy lidí patří k těm, kterými byste se měli ve svém životě obklopit i vy.

Mentor

Tato osoba se ve vašem životě může objevit ve více podobách – může to být zkušený učitel, chápavý rodič, inspirativní přítel či motivující nadřízený. Nezáleží na tom, v jaké podobě vám tato osoba zkříží cestu. Podstatou jsou neocenitelné rady a zkušenosti, které vám mentor rozdává plnými hrstmi. Jde o vztah žáka a učitele, ovšem nefunguje tak, jak ho znáte ze školy – v tomto vztahu se nejen žák učí od svého učitele, ale i naopak – učitel od žáka. Pokud narazíte na svého mentora, neodežeňte ho od sebe – přijdete o velmi důležitou osobu.

Pamatujte: „Učitel se objeví, když je žák připraven.“

Skutečný přítel

Máte ve svém okolí lidi, při kterých vám čas běží mnohem rychleji? Máte pocit, jako byste se znali stovky let? Jsou pro vás téměř jako rodina? Můžeme je nazvat „spřízněnými dušemi“ i „přáteli na život a na smrt“. Čím jsme starší, okruh našich přátel se zužuje – zůstávají ty nejvěrnější a nejpevnější přátelství. Každý z nás by měl mít takového přítele – který dokáže poradit, poslechnout, dokážete s ním vést dlouhé a hodnotné konverzace, ze kterých získají vnitřní obohacení obě strany.

Váš úplný protiklad

Nevhodné chování, nepřátelská povaha – to nejsou právě ty nejlepší povahové vlastnosti. Nikdo z nás by nechtěl dobrovolně trávit čas s člověkem, který mu nevyhovuje po žádné stránce. Někdy se však dostáváme do situací, kdy takových lidí prostě musíme vystát a vypořádat se s nimi. No vy z toho můžete získat užitek. Přesně takoví lidé jsou pro vás lekcí – ukazují vám, jací opravdu nechcete být.

Zpráva se k vám někdo nepříjemně? Překvapte ho vlídným chováním. Zvyšuje na vás hlas? Odpovězte s klidem. Nejenže svůj úplný protiklad rychle zpacifikovat, protože to nebude očekávat, zároveň mu dáte lekci – zjistí, že na různé životní situace se dá reagovat jinak.