3 ZARUČENÉ TIPY JAK PŘEMĚNIT NEDOSTATKY NA ÚSPĚCH

3 ZARUČENÉ TIPY JAK PŘEMĚNIT NEDOSTATKY NA ÚSPĚCH 1

Kolik zaměstnanců si dovolí skutečně tvrdit, že svou práci opravdu zbožňuje? Pokud bychom sestavili skupinu aktivně pracujících lidí, myslím, že minimálně 50% z nich bude tvrdit, že je jejich vlastní práce nenaplňuje. Možná, že za nespokojeností stojí právě nízké finanční ohodnocení nebo příliš mnoho povinností. Naštěstí stále máme na pracovní půdě možnost jiného výběru.

Férovější je ale přiznat si, že není vhodné před povinnostmi neustále utíkat. Mnohem výhodnější cestu představuje nalezení způsobu, který nám pomůže každý den překonávat překážky.

Koncentrace

Kontrolování sms, e-mailů a zpráv na facebooku, je často skvělým trikem jak uniknout od pracovní reality. Avšak po skončení polední přestávky, nám aktivita na mobilech či tabletech může způsobit maximální únik myšlenek. Důsledkem kterého je těžší koncentrace na neodkladné povinnosti.

Tip: Pokud se vaše příchozí zprávy přímo netýkají vaší práce, nerozptylujte svou pozornost dohadováním soukromého rande během pracovní doby. Záležitosti, které můžete vyřešit i jindy řešte během volna.

Neodkladnost

Jistý druh úloh můžete splnit i o pár dní či týdnů později? Pro dnešek to vypadá na vynikající zprávu ale vzpomeňte si na těžký zítřek, díky kterému se budete ke splnění povinností přemáhat víc a víc.

Tip: Pracovní úkoly, které ,,chvíli „počkají, je přece jen vhodné rozdělit si na určité intervaly. Přehledný seznam na každý den či hodinu umožní vašim úkolům vyniknout, čím více budete mít jasnou představu o množství i čase, který vám práce zabere.

Odpovědnost

Povinnost jste si splnili, ovšem jen na několik % ? Možná, že se vám to vyplatí a provedené úlohy nebudou mít žádné následky. V konečném důsledku takový přístup často přichází s opačným efektem. Výsledkem kterého jsou starosti a problémy.

Tip: Při plánování úloh si pečlivě definujte postup i materiály, se kterými se chystáte pracovat.