Saudskoarabský projekt NEOM bude zahrnovat lyžařské centrum Trojena

Saudskoarabský projekt NEOM bude zahrnovat lyžařské centrum Trojena 1

Resort se bude nacházet v hornaté části země asi 50 km od pobřeží Akabského zálivu a bude zabírat 26 500 km². Převýšení v regionu kolísá od 1494 do 2590 m a teplota může v zimě poklesnout pod 0 °C, takže se jedná o místo vhodné pro lyžařské centrum. Stavba lyžařské vesničky začne letos a bude zahrnovat veřejné náměstí s obytnými prvky kolem.

Plánovaný resort bude vybaven na pořádání různých akcí včetně sportovních, výstav umění, koncertů a kulturních festivalů. Projekt NEOM si klade za cíl do roku 2030 přilákat více jak 5 miliony návštěvníků a bude nabízet luxusní nakupování a vybrané restaurace. Plánované město-resort bude zahrnovat také hotel s osmipatrovým vertikálním jádrem, z nichž každé má nabízet jiné mikroklima a umělecký zážitek, dále kinosál, restauraci „z farmy na stůl“ a střešní restauraci s bazénem. Kromě těchto prvků bude resort mít 6 různých okrsků, jako je Gateway, Discover, Valley, Explore, Relax a Fun, všechny a jejich přirozeným prostředím a skýtající jedinečné zážitky.

Saudskoarabský projekt NEOM bude zahrnovat lyžařské centrum Trojena 2

Lyžařské centrum Trojena je jen jednou z částí většího projektu NEOM, který si dává za úkol proměnit Saudskou Arábii z ekonomiky závislé na ropě na nové místo využívající obnovitelné energie. V rámci tohoto úsilí se projekt snaží v regionu rozvinout turistický sektor světové úrovně. Lyžařské centrum má být celoroční destinace a možná bude hostit Asijské zimní hry 2029, pokud země předloží vítěznou nabídku. Projektovým manažerem pro vytvoření lyžařského centra byla jmenována americká inženýrská firma Bechtel. Ta prohlásila, že resort bude ústředním prvkem v cílech rozvoje do roku 2030 zaměřených na turistiku a možná bude v roce 2029 hostit Asijské zimní hry, pokud se zemi podaří s její nabídkou uspět. Díky své jedinečné poloze a široké škále zařízení a zážitků se ski resort Trojena jistě stane významnou destinací jak pro milovníky zimních sportů, tak pro turisty hledající dovolenou s jedinečnými zážitky.

Akční nabídka ubytování