Nádhera nebo kýč? Mansory: extravagantní modifikace automobilů

Nádhera nebo kýč? Mansory: extravagantní modifikace automobilů 1

Pokud se řadíte mezi milovníky extravagantních luxusních automobilů, dozajista víte, že německá společnost Mansory Design & Holding GmbH je špičkou ve svém oboru. Zabývá se přestavbou nadupaných sportovních vozů zvučných automobilových lídrů, jako jsou Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Bugatti, Bentley a mnoho dalších. Podívejte se na galerii extravagantních modifikací naleštěných sportovních žihadel, jejichž obdoby jsme ještě donedávna znali pouze z počítačových her.

Mansory Linea Vincere d’Oro

Absolutním vrcholem produkce Mansory je bezpochyby nepřehlédnutelné Vincere d’Oro, které je excelentní modifikací Bugatti Veyron. Karoserie je obrazem barevné kombinace šedočerného karbonového laminátu se zářivými zlatavými prvky. Interiér vozu má exkluzivní vzhled. Tradiční zpracování, jemné materiály a stylová konstrukce vytvářejí nóbl status automobilu, jehož jedinečný zlatavý interiér osvětlují LED diodová světla, umístěná na sedadlech, dveřních lištách a palubní desce. Samotná úprava vozidla by se neobešla bez vylepšení motoru. Původní výkon Bugatti Veyron (735 kW a 1001 k) se šikovnému Mansory týmu podařilo zvýšit na úctyhodných 817 kW s pohonem 1111 koní a točivým momentem vrcholícím na hodnotě 1310 Nm. Luxusnímu autu odpovídá i luxusní cena 2,5 milionu eur.

Mansory Bleurion

Unikátní modifikace pompézního Rolls-Royce Wraith, dostala jméno Mansory Bleurion. V tomto případě firma upřednostnila zvýraznění luxusního statusu automobilu před rozsáhlou úpravou karoserie. Dominantou je lakovaná modrá barva kombinovaná s karoserií z karbonového kompozitu. Původní výkon 465 kW (632 k) úpravce vylepšil na obdivuhodných 544 kW (740 k) s maximálním točivým momentem 1000 Nm. Podvozek naleštěného Rolls-Royce se dočkal vizuálního vylepšení, čímž nabyl decentně agresivní vzhled. Pod blatníky se nádherně vyjímají 22 palcové disky. Bleurion zrychlí na 100 km/h za 4,4 sekundy a dosahuje rychlosti až 300 km/h, tedy o 50 km/h více, než původní Wraith.

Mansory Tesla model S

Prvotinou v modifikacích elektromobilů se stal jeden z nejdražších elektromobilů vůbec – Tesla S. Technika zůstala v původním stavu a úpravci se zaměřili hlavně na úpravu vzhledu. Podvozkové komponenty vyrobené z ultralehkého karbonu, luxusně navržený interiér a pozoruhodná kola jsou klíčovými komponenty prémiového výrobce Mansory. V duchu bílo zelené karosérie se nese i vzhled černého interiéru, který je jasně vidět na zelených liniích a detailech použitých na sedadlech, volantu a palubní přístrojové desce tohoto decentního sedanu.

Mansory Vitesse Rosé

Co byste řekli na auto prudce připomínající to, ze světa Barbie? Už samotný název mluví za vše. Základní model Bentley Continental GT Speed ​​je ztělesněním rychlosti, což naznačuje i význam francouzského slova vitesse. Na druhé straně Rosé odkazuje na nepřehlédnutelnou růžovou barvu luxusního kupé, které se vyrobilo v limitované edici tří kusů. Mansory při své práci dosahuje dokonalou symbiózu mezi dynamickou funkčností a luxusním designem. Interiér vyrobený z prvotřídních materiálů zaručuje vysoký komfort.

Mansory Carbonado Apertos

Vynikající úpravy se dočkalo Lamborghini Aventador. Už ze samotného názvu Carbonado vyplývá, že značná část karoserie je vytvořena z karbonu a doplněna pár novými detaily. Úpravy se dočkal propracovaný interiér i motorový prostor. Neskutečný převrat nastal ve výkonu z 515 kW (700 k) na šílených 920 kW s pohonem 1250 koní. Z nuly na 100 km/h zrychlí za 2,6 sekundy, což je o 0,3 sekundy více než Aventador. Maximální fáze akcelerace je 380 km/h, tedy o 30 km/h více, než původní automobil. Samotné vozidlo pohánějí a zdobí vpředu 20 a vzadu 23 palcová kola s pneumatikami Pirelli P Zero.

Jaký máte názor na tato vozidla? Jsou pro vás ztělesněním vašich tajných snů nebo jen přehnaným kýčem?