6 TIPŮ, JAK SE CÍTIT „FRESH“, I KDYŽ RÁNO MUSÍTE VSTÁVAT PŘED ŠESTOU

6 TIPŮ, JAK SE CÍTIT "FRESH", I KDYŽ RÁNO MUSÍTE VSTÁVAT PŘED ŠESTOU 1

Mnoho lidí má problém vstávat brzy ráno. Přirozeně, kdo by neměl, když nás povinnosti ještě za tmy tahají z postele? Při snaze stát se ranním ptáčetem je pravděpodobně nejnáročnější zachovat si určitou stálou rutinu.

Stále připomínky zvyků, které vám budou připomínat vaše cíle, vám velmi rychle pomohou přejít na brzký ranní režim. Otázkou však zůstává: jak si vytvořit a upevnit tyto zvyky? Ranní vstávání může být pořádným oříškem, zvláště pokud jste zvyklí chodit spát příliš pozdě. Posílit vaši vůli vylézt z postele vám pomůže i našich šest tipů, jak zůstat svěží, při vstávání před šestou (nebo jakoukoli jinou brzkou hodinou).

1. Zvonění budíku v podobě oblíbené písně na cvičení

Obyčejně si vybíráme hudbu na základě naší aktuální nálady nebo činnosti. Když čteme nebo se učíme, upřednostníme klasickou nebo instrumentální hudbu, popřípadě sáhneme po klidných relaxačních tónech. Jakou hudbu si však vybíráte, když si jdete zacvičit nebo zaběhat?

Je přirozené, že si pustíme hudbu, která nás nakopne a motivuje. Abychom podávali co nejlepší výkony a překonávaly vlastní rekordy. Mnozí z nás potřebují ráno pořádnou dávku motivace, tak proč na to nevyužít oblíbenou píseň na cvičení?

2. Ztišit budík? Prohráli jste.

Pokud vás denně budí standardní zvonění budíku, které umí být pěkně otravné, šance, že sáhnete po možnosti ztišit alarm, jsou vysoké. Samozřejmě, tato cesta nikam nevede.

Neumíte se přinutit vstát z postele, a to i přes otřesnému drnčení budíku? Skvělou taktikou je položit mobil nebo budík co nejdále od dosahu vaší ruky. Kvůli tomu jste při jeho zazvonění nuceni vstát a to otravné drnčení jednoduše vypnout. Všichni víme, že nejtěžší je vylézt z vyhřáté postele!

3. Mějte po ruce sklenici vody

Večerní příprava na další den v podobě sklenice vody na nočním stolku může způsobit velké rozdíly. Po šesti až osmi hodinách spánku i jedna sklenička dokáže probudit organismus a připravit ho na nadcházející povinnosti.

4. Od ranního vítězství vás dělí minuta

Takže se vám to podařilo – vstali jste, vypili sklenici vody, a nyní je čas rozproudit ve vašem těle krev. Pomoci s přípravou na den plný povinností vám dokáže i krátké 60-sekundové cvičení, nemluvě o zvýšení produktivity.

5. Ráno upřednostněte nejzajímavější věci

Klíčem je věnovat se jako prvním věcem, které nemusíte, ale chcete udělat. Jistě budete souhlasit, že nejlépe se vstává s pocitem, že jdeme dělat věci, které nás baví – ať už je to ranní běh, setkání s klientem nebo cesta do oblíbené kavárny.

6. Snídejte

Tisíckrát omílaná pravda by nebyla tolikrát opakovaná, kdyby na ní něco opravdu nebylo. Přestože je těžké přinutit se ráno snídat (a často ani nestíháme), tuto část dne bychom rozhodně neměli vynechat. Ať už si den předtím připravíte ovesnou kaši, zalijete cereálie nebo připravíte anglické snídaně, práh domovních dveří byste neměli opouštět s prázdným žaludkem. Budete mít jistotu, že váš organismus má dostatek paliva na správné fungování.

Vytvořit si účinnou ranní rutinu může být pořádná výzva, avšak určitě stojí za to. Přesvědčíte se tak, že i brzké vstávání vám dokáže přinést zvýšení produktivity a lepší pocit ze sebe sama.