Výběr technologických vychytávek roku 2021 3/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021  3/3 1

Zwift Runpod – pomůcka pro běžce

Běhání na páse je nuda, ale někdy je to nutné. Jak si ho trochu zpestřit? Tím, že mu dáte dojem soutěže. Můžete sice hledět na ostatní běžce nebo se zabývat povrchním hovorem, ale také můžete investovat do zařízení Zwift Runpod. Připevníte ho ke své botě a získáte tak svého avatara na virtuálním ostrově plném dalších běžců, k nimž se můžete připojit nebo s nimi soupeřit. To vše můžete sledovat na svém zařízení, kde budete vidět své klíčové statistiky a přitom také získávat úspěchy.

 

Mario Kart Live: Home Circuit  – Mariova motokára a domácí okruh

Japonský herní gigant Nintendo si pohrává s rozšířenou realitou už celá desetiletí a ne vždy to vyšlo nejlépe. Můžete si však být jistí, že Mario Kart Live: Home Circuit je právě tak zábavný a mírně průkopnický, jak vypadá. Balíček obsahuje motokáru a postavu (zde standardní Mario, ale existují i jiné modely), a také lepenkové součásti, které Vám umožní vytvořit dráhu ve Vašem obýváku. Samotná kára je vybavena kamerou, kterou se můžete dívat přes monitor Vaší herní konzole Nintendo Switch, když budete projíždět místnostmi (za použití ovládacích prvků na Switch). Různé dráhy v rámci hry samotné představí nepřátele AR, power-up, témata a překážky, a i když jsme zatím nezkoušeli závodění s dalšími hráči, myslíme si, že to bude stejnou měrou zábavné i násilné. Je to hra, která Vás dokáže přenést přímo do dětství.

 

EPOS Adapt 660 – sluchátka

Miliony lidí na celém světě budou v dohledné době pracovně jednat přes Zoom, takže je načase investovat do vhodné techniky. Sluchátka jsou první zastávka: Váš partner/ka, rodina či spolubydlící nemusí Vaše nekonečné pracovní hovory poslouchat a kolegové nemusí vidět, jak se namáháte, abyste všemu rozuměli z maličkých reproduktorů v notebooku. Sluchátka EPOS 660s představují skvělé řešení: jsou lehká a pohodlná, vybavená působivou technologií na potlačení šumu a 4 zabudovanými mikrofony s prostorovou filtrací (které používají speciální AI na snížení hluku zvenku, zatímco hovoříte).

 

Transparent Speaker – průhledný reproduktor

Mírně zmenšená verze velkého reproduktoru Transparent Speaker je vysoká jen 38 cm, ale nabízí mnoho, a k tomu ještě přináší styl do Vašeho interiéru. Působí trochu jako z filmu Americké psycho, ale samozřejmě nemáte žádnou povinnost pouštět Vaší oblíbenou hudbu na plné pecky.

 

TrueConnect 2 od RHA – sluchátka

Společnost RHA ze skotského Glasgow představila velmi praktická bezdrátová sluchátka; jejich vylepšená verze jejich modelu si vzala vše dobré z originálu a ještě to trochu vylepšila. Baterie nyní vydrží 9 hodin a pevné nabízecí pouzdro dodá dalších 35 hodin. Sluchátka mají silnější Bluetooth a hlasitější zvuk, jsou odolnější vůči nečistotám a prachu.  

 

Nanoleaf Shapes – nastavitelné LED panely  

Svému pokoji můžete dát novou podobu ve stylu 2001: Vesmírná odysea s pomocí ultra tenkých modulárních chytrých světel – LED panelů, která můžete různým způsobem upravovat, včetně dotykových interakcí, synchronizace s hudbou v reálném čase a zrcadlení obrazovky. Nemusíte přitom vrtat, protože je k nim přiložena montážní lepicí páska. Uspořádání a nastavení můžete kombinovat donekonečna, takže Vám umožní objevovat nové možnosti, jak osvětlit prostor a věci v něm.

  • Nanoleaf
  • Cena: 180 GBP

 

Vyhřívané čepele holicího strojku od Gillette

Studené čepele na studeném holicím strojku na krku zřejmě nejsou hlavní starostí letošního roku, ale přesto se s tím dá něco udělat. Nový strojek od Gillette má vyhřívané čepele, takže budete mít pocit, že hned za 5 čepelemi, které Vám přejedou po tváři, následuje horký ručník. Čepele se mohou zahřát téměř okamžitě na teplotu 43-50 °C, jak si budete přát, a strojek se nabíjí bezdrátově ve svém stojánku.   

 

Slinger Bag – souprava na trénování tenisu 

Uprostřed radostí léta se možná konečně rozhodnete uspořádat dlouho slibovaný tenisový zápas s přáteli. Ale netrénovali jste už roky, takže každý míček skončí v síti nebo na nedalekém parkovišti. Po hodině potu a frustrace to vzdáte a stáhnete se do blízké hospody. Zkusit to příští rok znovu? Ano, ale do té doby byste měli aspoň trochu trénovat. Představujeme Vám Slinger Bag – odpalovač tenisových míčků, který bude Vaším nejlepším přítelem na tenisovém kurtu. Přenosný kufřík obsahuje 72 míčků a nejrůznější technologii (včetně dálkové), takže můžete ovládat rychlost, frekvenci a úhel míčků, abyste byli připraveni na každou situaci. Dále je zde prostor pro Vaše vybavení a zařízení má držák kamery, která Vám pomůže analyzovat Vaši formu (s připojenou nabíječkou telefonu, abyste zvládli celou relaci). Práci Vám také usnadní teleskopická tyč na sbírání míčků.

Cena: od 780 GBP

 

REBO Wall – stěna na trénink  

Kdo potřebuje soupeře, když máte zeď? V době společenského odstupu a omezených možností sportu je stěna REBO Wall, která je odolná vůči působení počasí, skvělý způsob, jak se udržet fit a vylepšit své tenisové, fotbalové či kriketové umění. Stěna má zvukově izolační jádro s vysokou hustotou vyrobené ze 70 % z recyklovaného materiálu. Můžete posunout úhel umělé stěny, abyste byli připraveni na jakoukoli střelu a zvýšili svoji reakční rychlost stovkami cvičení. Stěnu doporučuje také řada slavných tenisových trenérů, kteří nabízejí soukromé online cvičení s tímto zařízením, nebo tenista Andy Murray.

 

Virtuální souprava bicích od Senstroke

Ve velkém žebříčku nejméně oblíbených sousedských zábav, které můžete doma během lockdownu provádět, stojí hraní na bubny hned za skákáním na trampolíně a svařováním. Zařízení od Senstroke však používá senzory připojené ke své aplikaci, takže Vám umožní téměř tiše bušit jednu skladbu stále znova třeba 4 hodiny. Aplikace zahrnuje lekce od úplných začátečníků až po další stupně pokročilosti. (srovnejte vloni)

 

Sonos Arc soundbar

V současnosti si můžete objednat online elegantní novou sestavu reproduktorů Sonos, a asi nejzajímavější je na ní nový chytrý soundbar Arc. Slibuje zvuk jako v kině díky 8 basovým reproduktorům a technologii prostorového zvuku Dolby Atmos, což je nový technologický standard, který znatelně zvyšuje možnosti prostorového zvuku. Přitom je stylový a nedoceněný jako je soundbary od Sonos vždy.  

Kromě toho společnost představuje také Sonos Sub Gen 3 (nový vzhled s hlubokými basy) a Sonos Five (dtto, cena začíná od 499 GBP). Všechna tři zařízení budou k dostání po celém světě od 10. června a už dnes si je můžete předobjednat. (srovnejte vloni)

 

Bosch IXO – bezdrátová vrtačka

Předpokládáme, že už máte vrtačku. Občas se na ni podíváte a řeknete si, kdy ji asi zase použijete, když není potřeba nic vrtat. A pak ji znovu odložíte. Vrtačka IXO od Bosche existuje už nějaký čas, ale její nejnovější verzi můžete použít také jako vývrtku na láhve, zapalovač na gril nebo mlýnek na sůl a pepř.

 

Master Lock – biometrický zámek

Běžný zámek je nuda. Jistě, je praktický a důležitý pro bezpečnost Vašich osobních věci. Ale s biometrickým zámkem, který otevřete otiskem prstu, proměníte svoji kůlnu, řetěz na kolo nebo tajný úkryt v bezpečnostní zařízení. Nezamykáte pouze svoji sekačku na trávu, kolo atd., ale stává se z Vás špion.  

 

Sage Fast Slow Multi cooker – kombinovaný hrnec

Zařízení pocházející z chytré hlavy Hestona Blumenthala je částečně tlakový hrnec, částečně pomalý hrnec a částečně kuchyňský robot. Senzory umístěné v horní i dolní části varné komory upravují tlak, páru a horko tak, abyste získali co nejvíc z jednotlivých ingrediencí, které vaříte.

 

Pure DiscovR – válcový reproduktor

Existuje velké množství reproduktorů používajících Bluetooth a většina z nich je připojena na Alexa, Siri či Google Assistant. Tenhle ale dbá na Vaše soukromí: když ho vypnete tím, že zatlačíte horní část reproduktoru dovnitř, fyzicky se odpojí mikrofony, takže Vás určitě nikdo neuslyší. Navíc je malý, ale silný, takže reproduktor s 45 W skutečně zaplní místnost.

 

LARQ samočistící láhev na vodu

Jistě také hledíte na ekologii a vadí Vám změna klimatu. Přitom však musíte čelit skutečnosti, že Vaše opakovatelně použitelná láhev na vodu po nějaké době příliš nevodní (to je cena, kterou platíte za přispívání k ochraně Země). Ale existuje také další možnost – tou je láhev, která se sama čistí a používá UVC paprsky na čištění vody a odstranění 99,99 % bakterií a virů. Jednoduše ji jednou za měsíc nabijete – a o víc se nemusíte starat.

 

Samsung Galaxy Active 2 – chytré hodinky z nerezové oceli

Galaxy nadále patří k chytrým hodinkám s nejelegantnějším designem na trhu, a Active2 nabízí přizpůsobitelný displej a mnohem lepší pohled na Vaši kondici a zdraví. Kromě toho má programy na spánek a meditaci, což nám může pomoci se na chvíli zastavit a odpočinout si.   

Výběr technologických vychytávek roku 2021 1/3

Výběr technologických vychytávek roku 2021 2/3