9 BODŮ, KTERÉ BY JSTE MĚLI DODRŽOVAT, POKUD NOSÍTE OBLEK

9 BODŮ, KTERÉ BY JSTE MĚLI DODRŽOVAT, POKUD NOSÍTE OBLEK 1

Navzdory všem aktuálním i již zastaralých trendům, které kdy pozměnili či ovlivnily pánskou módu, oblek je klasikou. Je základem šatníku, který by měl vlastnit každý muž.

Je úplně jedno, jestli je oblek vašim každodenním pracovním outfitem, nebo jej nosíte jen při zvláštních příležitostech, jako jsou svatby, pracovní pohovory nebo jiné události, které to vyžadují.

Oblek

Toto je devět tipů, které byste měli dodržovat, pokud chcete vypadat jako pravý gentleman v obleku.

1.Rozepnutí spodní knoflík saka

Pokud nosíte dvou knoflíkové sako, spodní knoflík nikdy nezapínejte. Díky tomu bude vaše postava působit štíhlejší a také nebudete tak pohybově omezen. Pokud jde o tří knoflíkové sako, doporučuje se ponechat zapnuté pouze první dva knoflíky, nebo jen prostřední.

Tato zásada zní velmi jednoduše, přesto ji mnoho mužů nezná nebo nedodržuje.

2.Oblek vám musí dokonale sedět

Pokud chcete skvělý oblek, nejlepší volbou je střih „slim-fit“. Při koupi nového obleku byste měli zohlednit tyto věci:

Sako by na ramenou mělo sedět přesně – rovně a ramena saka by měly sahat do stejné délky, jako vaše ramena.

Délka kalhot by měla sahat po vrch boty. Je to už na vás, jestli přidáte jeden až dva centimetry, nebo ne, kalhoty jsou často vzadu o trochu déle než vpředu.

Rukávy saka by vás neměly tlačit či táhnout, hlavně při zapnutí knoflíků. Co se týče délky rukávů, měly by odhalovat centimetr košile, kterou máte pod sakem. Pokud odhalují více, jsou příliš krátké, pokud méně, jsou naopak příliš dlouhé.

3.Kombinujte a slaďujte

Jednoduché pravidlo, no často opomíjené. Pokud se rozhodnete pro hnědé boty, měli byste k nim zvolit hnědý pásek. Odstín hnědé nemusí být úplně stejný, soustředit byste se měli spíše na to, aby přezka opasku nebyla příliš výrazná a nepůsobila rušivě.

4.Rozepněte si sako předtím, než si sednete

Když sedíte, zapnuté knoflíky vás mohou omezovat v pohybu nebo v pohodlném sezení. Proto je vhodnější si sako rozpis a po postavení se ho opět zapnout.

5.Nechte košili vykouknout z rukávů

Jak jsme již zmínili, i tento malý detail umí udělat velký dojem. Rukávy košile by měly být přibližně o centimetr delší, než ty na saku, takže pokud necháte ruce volně spuštěné při těle, stále by mělo být možné vidět kousek vyčuhující košile.

6.Nezapomínejte na poklopec

Mnoho mužů po koupi nového obleku zapomíná na zašitý poklopec na zadní straně saka nebo i na zašité kapsy. Stačí použít manikúrové nůžky a rozstřihnout tato zašité místa, abyste se vyhnuli posměšným pohledem 🙂

7.Kapsy nechte prázdné

Do oblekových kalhot si nikdy neodkládejte věci, jakými jsou telefon, peněženka a klíče. A už vůbec ne, pokud je váš oblek střihu slim-fit. Kapsy napěchované věcmi nepůsobí dobře a deformují postavu. Pokud již tyto věci potřebujete mít u sebe, zvolte raději vnitřní nebo vnější kapsy saka.

8.Čisté boty

Doladění bot k obleku je důležité, jak jsme již zmínili. Stejně je však důležité, aby vaše boty byly čisté. Jednak to udělá dobrý dojem a jednak pravidelným čištěním prodloužíte životnost vašich bot.

Potřebujete barevně zkombinovat boty a oblek? Pak je tento článek právě pro vás

9.Nepřehánějte to s doplňky

Pokud se rozhodnete pro oblek, použijte jen minimum doplňků. Kapesník v náprsní kapse a kravata vyvolají smysl pro detail, ale kapesník, kravata se sponou a šátek kolem krku by už působily přehnaně.

Jednoduchým trikem, jak to napravit, je odložit poslední doplněk, který jste přidali, pokud máte pocit, že jste to s doplňky přehnali.